İslami Chat Aldatmacaları...

İslam dinimiz ve insanlık hakkında görüşlerinizi ve düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
pacemaker_78
Acemi Üye
Acemi Üye

İslami Chat Aldatmacaları...

Mesaj gönderen pacemaker_78 »

ERKEK: s.a
KADIN: a.s
ERKEK: nasılsın kardeşim?
KADIN: elhm iyiyim ya siz?
ERKEK: Allaha hamdu senalar olsun binlerce kez..
KADIN: amin inş.
ERKEK: nerelisiniz?
KADIN: niye sordunuz?
ERKEK: sohbet etmek için ortak konular yakalamak lazım o açıdan yani..
KADIN: özel konulara girmiyorum kusura bakmayın (kendini ağırdan satan kadın tipi)
ERKEK: siz beni yanlış anladınız kardeş ben sadece islami konularda fikir alışverişi yapmak istiyorum.
KADIN: buyrun o zaman konu belirleyin?
ERKEK: peki konumuz izdivaç olsun mu?
KADIN: olabilir.
ERKEK: İslamda evlilik sünnet midir farz mıdır sizce?
KADIN: kişiden kişiye değişir, kimine sünnettir kimine farzdır.
ERKEK: evet haklısınız .Peki eşinizde arayacağınız vasıflar nelerdir?
KADIN: öncelikle dindar olmalı, ruh güzelliği olmalı, fedakar, vefakar ve cefakar olmalıdır.
ERKEK: anlıyorum efendimiz sav de öncelikle dindar olanı seçmemiz gerektiğini öğütlüyor.
KADIN: evet ya ben evleneceğim kişide ilk arayacağım özellik kesinlikle dinine bağlı olmasıdır, yoksa evlenmem (sanki başka isteği yok hanımefendinin nasıl da bi cumlede özetleyiverdi)
ERKEK: bu arada cemaat ehli misiniz?
KADIN: evet ya siz?
ERKEK: ben de.(beynamaz cemaatindendir aslında)
KADIN: kime bağlısınız?
ERKEK: nur cemaatindenim ya siz?
KADIN: İsmailağa bağlısıyım
ERKEK: hmm. maşallah (çattın oğlum kara çarşaflıya)
KADIN: Ne iş yapıyordunuz?
ERKEK: özel bi şirkette satış temsilcisiyim (24 saatin 12 saatini chatte kız tavlamakla harcarım diyecek değil ya)
KADIN: allah muvaffak etsin helal kazançlar nasip etsin ins.
ERKEK: allah razı olsun, siz ne ile meşgul olursunuz?
KADIN: ben de işte başörtüsünden dolayı okumadım evdeyim (halbuki ya üniversiteyi kazanamamıştır ya da hiç okumamıştır taktiğe bakın.. hizaya gelin islam mücahidesi!)
ERKEK: ne kadar güzel.. demek inancınızdan taviz vermediniz (tahayyül kuşatmıştır erkeği, karşısında hayallerinin mücahidesi bi eş adayı!)
KADIN: yaaa özel sorular sormayın lütfen ben buraya dini bilgi edinmek için giriyorum başka bi isteğim yok.(nazına tükürdüğümün taktisyeni)
ERKEK: peki konumuza dönelim o zaman.. peygamber efendimizin, sahabe-i kiramın evlilikleri gibi bi evlilik düşünebiliyor musunuz?
KADIN: nerdeeee tırnakları bile olamayız, hangi kadın aişe ve hatice validelerimiz gibi sevilmek istemez ki (tava gelen mucahide! tiplemesi)
ERKEK: anlıyorum ama onları örnek alıp onlar gibi sevmeyi sevilmeyi deneyebiliriz, onlar bizler için birer rehberdir (sadede gelen erkek tiplemesi)

KADIN: evet haklısınız?
ERKEK: kaç yaşındasınız?
KADIN: 23 (şehvet bilinci esir alınca hayaller ayyuka çıkar ve özel konu faslı kapanır)
ERKEK: ben de 26, sizi görebilir miyim? çok iyi birine benziyorsunuz? (nihayet asıl mevzu gelmiştir ve erkek, niyetini ortaya koymuştur)
KADIN: hayır. kimseye görünmem (hanım kardeşimiz kendini ağırdan satar)
ERKEK: bana güvenmiyor musunuz?sokakta, çarşıda ne idüğü belirsiz sarhoş ve berduşlar sizi görebiliyor ve benim onlar kadar bile değerim yok öyle mi? (biraz da duygu sömürüsü lazım)
KADIN: peki ama bi seferliğine.. başka görünmem ısrar etmeyin lütfen (böylelikle asıl maksatlar hasıl olmuştur)

İste bu diyaloglar islami chat odalarındaki haller..gerisini zihinlerinizde siz ekleyin.Tabi bu sözler iki kişi arasında gibi görunse de aynı sözler belki 100 kişiye söyleniyor.Günlük yaşantısında 'selamun aleyküm' demekle yetinen zevat, chatte: 'ALLAHIN selamı, rahmeti bereketi, ihsanı ve ikramatı üzerine olsun' gibisinden uzun selamlar eşliğinde mukaddesatı, nefsi arzuları, için hoyratça kullanabiliyor, bir başka deyişle dini istismar ediyor.İki ayrı cinsin saatlerce konuşup hiç nefsani konuşmayacakları diye bir şey söz konusu olabilir mi?Asla ve kat'a olamaz.Bu diyaloglara site radyosu, dini sohbet, ve ezgilerle malesef asr-ı şeriflerle katkıda bulunuluyor.Düşünün, kuran eşliğinde namzetler, cilveler (maazallah).Bu tür sohbetlere imkan sağlayan chat odalarına p...lik yapıyorlar desek ağır bi itham olur mu acaba? HZ.peygamberin (a.s) : ' kadın ve erkek bi başına kaldığında üçüncüleri şeytandır..'' sözünün hakikatini misallendirdiğimiz chat diyaloğunda görüyoruz.Şu hadisi hatırlatmakta fayda var, buyuruluyor ki: Her kim ahiret işiyle dünyalık menfaatini temin ederse ahirette nasibi yoktur.Bu tur diyaloglarda ALLAH ve RASULUNUN adi, değisik cemaat ve tarikatların isimleri şehevi arzulara kurban edilmektedir.Yalan ve riya chat odalarının ayrılmaz ikilisidirler...Hal böyleyken duygusal sarhoşluga kapılmış adeta transa geçmiş chatseverlerin asılsız safsataları ne kadar ka'le alınır, düşünmek lazım vesselam.RABBİMİZ BİZİ BİR AN BİLE OLSA NEFSİMİZE BIRAKMA. AMİN.AMİN.AMİN.

alıntı...