Sevmek Ölmekle Baslar..

İslam dinimiz ve insanlık hakkında görüşlerinizi ve düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
GiudiZioSo
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Sevmek Ölmekle Baslar..

Mesaj gönderen GiudiZioSo »

Daha dün dogmusum. Ve ölecegim...
Dogmakla ölmek arasındaki mesefade"Kockoca bir ömür"sakli oldugunu söyleyenler varmis..İnanmiyorum.
Ölüm...
Burada durmak lazim.
Ölecegim..
Istanbul gerilerde kalacak..Ve sevdiklerim..
Ben orta sekerli kahveyi çok severim..Sonra safak vakti yagan yagmurun serinligini..Siz kıisin alçak bacalardan tüten
dumanla hasir-nesir olmus ,daracik Istanbul sokaklarini bilir misiniz?Veya eski bir mezarlikta,üçyüz sene önceki asaletiyle bugüne tavir koyan,yikilmaya yüz tutmus sarikli mezar taslarini...
Sonra çocuk duygulari..Bütün bitisleri"Bittiii..."diyerek,el çirparak ilan eden saf gönüller.
Çocuklar da geride kalacak. Siz de geride kalacaksiniz.
Çünkü ölecegim...
"Ölmeden önce ölünüz..."
Simsicak bir emir.Bu emir kendimden geçtigim zaman yakiyor..Bu emir alnim secdedeyken serin..Bu emir güzel..Bu emir haber veriyor.
"Ölmeye gittiginizin farkinda misiniz?Veya ölümün ne zaman sizi ziyaret edeceginizden haberiniz var mi?" diye soruyor.simdi gelebilir ölüm..
Ölmeye hazirmiyiz?.."Ölmeden önce ölünüz.."emri iste bu cikmaz için tek kurtulus yolu.
"Evet,Günahim çok..Lakin ölüm kavusmaktir..Ölümü ensemde hissediyorum.Ölmeden daha,ölecegimin hesabini yapiyorum."diyebilir miyiz?
Ölmemis olmak...
Yasamak..Ne için yasamak?Istanbul için mi?Orta sekerli kahvem için mi?Çocuklar için mi?Yoksa Sevmek için mi?
Sevmek.. Sevmek nasil bir duygudur ki,sevilen için ölüm bile göze alinir..
Sevmek için yasamak,ölmeden ölmek..Neleri sevecegimizi biliyor muyuz?Siz kar yagarken,bir caminin sadirvaninda abdest aldıniz mi hiç? Üsümek hosunuza gitti mi?
"Sevmek ölmekle baslar.." Ve gerçek sevmek ,"Allah için" sevmektir.Allah için seven,sevdigi ugrunda ölmekten korkmaz.Onun için ölüm "Asude bir bahar ülkesidir."

(alıntı)

Kullanıcı avatarı
AHSENÜL-EFSANE..
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen AHSENÜL-EFSANE.. »

çook teşekürler ... bu değerli ve anlamlı paylaşımın için...

Kullanıcı avatarı
GiudiZioSo
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen GiudiZioSo »

ben tşk ederim sağol..