biz hukuk devleti miyiz? bence değil.okuyunuz.

İslam dinimiz ve insanlık hakkında görüşlerinizi ve düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
kemal.szn
Acemi Üye
Acemi Üye

biz hukuk devleti miyiz? bence değil.okuyunuz.

Mesaj gönderen kemal.szn »

BİZ HUKUK DEVLETİ MİYİZ? BENCE DEĞİL.OKUYUNUZ.

Artık yargı reformu yapılmalı, puan sistemi kaldırılmalı ve yargıçlar yargılanabilmeli, bir yargıç günde 1500 davaya bakmamalı. Örneğin Adnan Oktar’ın savunma dosyası 80 klasör ama yargıç buna sadece 10 dakika ayırabiliyor, bundan adil bir karar çıkması mümkün mü sizce?

Geçenlerde bir gazete ilanında okudum Adnan Oktar`ın fahri başkanı olduğu Bilim Araştırma Vakfı davası ile ilgili olağanüstü derecede hukuksuzluklar devam ediyor. İlan’da BAV sözcüsü diyor ki; … “Biz suçumuzun ne olduğunu bilmiyoruz, mahkeme bunu bize söylemedi, ortada sadece poliste zorla alınan ifadeler var, bunlarda hukuken geçerli sayılmaz, dahası savcı delil yokluğundan dolayı beraat verdiği halde bilinmeyen bir nedenle dava hukuksuz şekilde sürdürülüyor”.
Bekledim ama bu ilanlara hiçbir merci cevap vermedi. Bundan sonra ise sadece BAV davasında değil başka birçok konuda yargının baskı altında hareket ettiğini gördüm. Mesela Yüksekova çetesinin davasında yargılanan kişiler için zamanaşımı süresi 2 yıl öne alınarak beraat ettiriliyorlar ve bu konuda karşı tarafa hiçbir açıklama yapılmıyor. Zamanaşımı kararını bir yayında görüyorlar. Çok ilginç. Bir yanda bir çete beraat ettirilmek için uğraşılıyor ve hukuk dinlenmeden zamanaşımı öne alınabiliyor. Diğer tarafta ise suçlarının ne olduğu bile belli olmadan milliyetçi maneviyatçı bir vakfın bazı mensupları yargılanıyor. Kimin eli var yargıda?!! Ve bu nereye kadar gider? Sıra bize de gelir mi? Bu gidişata kim dur diyecek? “Masonlar yargıdan elini çeksin” deniliyor. Kim bu masonlar? Birisi çıkıp açıklasın. Amaçları nedir. Ülkemizi daha nereye sürüklemek istiyorlar. Hukuku ve Hukukun üstünlüğünü koruyan yok mu? Bunun için bir şeyler yapan yok mu? Neler yapılabilir. Tüm emeklerimizi birleştirip ülkemizi bu hukuksuzluktan nasıl kurtarabiliriz?