Nazar Boncuğu takmak Haramdır!

İslam dinimiz ve insanlık hakkında görüşlerinizi ve düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
serooo
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen serooo »

VSaBaH hani böyle şeyler yazınca sanki sana cephe almış gibi görünmesinden de rahatsız oldum sen benim kardeşimsin her daim İnşallah . bazı farklı düşündüğümüz konular olabilir bunlar çeşitliliktir berekettir Allah a emanet olun İnşallah.

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Arkadaşlar neyse uzatmayalım... İşte size Diyanet İşleri'ne yazdığım sorunun cevabını aktarıyorum. Bundan sağlam kaynak olamaz takdirimce;

Resim

Merak etmeyin kimseye darılmam gücenmem olmaz, olamaz. Ben açıklamaya çalıştım, kanıtlar paylaştım. Takıp takmamak size kalmış. Ben zaten vücuduma takmazdım ama ufak tefek anahtarlıklardan falan da bir şey olacağını sanmıyorum o kadar da hayatımdan çıkmayacağım yani.

Sonuçta renkleri çok canlı ve hoşuma gidiyor :D
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
serooo
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen serooo »

yaa şimdi uzatmayalım tamam da :D:D diyanet işleri demişsinde diyanet işleri o kadar da güvenilir bir kaynak diye gösterilemez diye düşünüyorum ... ki başındaki insan siyasi baskılara dayanamayarak istifasını sundu :D ayrıyeten bu dinler diyaloğo saçmalığına bir cevap verdiklerini duymadım hatta buna katıldılar... camilerde cumalar da okunan manası "Allah in katında din İslamdır" olan ayeti okumayın diye imamlara mesaj yollandı ... gayrimüslümler rahatsız oluyor diye hatta hiçte sevmediğim yaşar nurinin bile eline bu dediğimin belgesi geçmiş fatih altaylı ve murat bardakçıyla bir programda diyaneti ti ye alıyorlar isteyen olursa videonun linkini tekrar bulabilirim ayrıyeten fatiha süresi amenerresulü diye büyük bir ayetinde makaslandığını ,okunmaması için uğraştıklarıda vardır..velhasıl dikkat etmek lazım devlet kurumu oldu diye en güvenilir diyemeyiz...

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

serooo yazdı: yaa şimdi uzatmayalım tamam da :D:D diyanet işleri demişsinde diyanet işleri o kadar da güvenilir bir kaynak diye gösterilemez diye düşünüyorum ... ki başındaki insan siyasi baskılara dayanamayarak istifasını sundu :D ayrıyeten bu dinler diyaloğo saçmalığına bir cevap verdiklerini duymadım hatta buna katıldılar... camilerde cumalar da okunan manası "Allah in katında din İslamdır" olan ayeti okumayın diye imamlara mesaj yollandı ... gayrimüslümler rahatsız oluyor diye hatta hiçte sevmediğim yaşar nurinin bile eline bu dediğimin belgesi geçmiş fatih altaylı ve murat bardakçıyla bir programda diyaneti ti ye alıyorlar isteyen olursa videonun linkini tekrar bulabilirim ayrıyeten fatiha süresi amenerresulü diye büyük bir ayetinde makaslandığını ,okunmaması için uğraştıklarıda vardır..velhasıl dikkat etmek lazım devlet kurumu oldu diye en güvenilir diyemeyiz...

Valla hacı ben mantıken de zaten takılmaması gerektiğini düşünüyordum. Dinimiz böyle boncuk, süs eşyalarını hiç bir zaman onaylamamıştır zaten. Hele böyle medet umulanları yasaklamış bile olabilir ben inanırım. Ya arkadaş dinimizde şöyle bir şey daha yok mu? Üzerinde şüphe olunan şeylerden uzak durmalıyız yanlış mıyım? Mesela sigara... Millet sigara haram değildir yazmıyor Kuran'da ve hadislerde geçmiyor diye sigarayı haram saymıyor. Oysa dinimizde insan vücudunu bile bile ziyan edemez bu da bilinen bi gerçek. Yani kesin değil şüpheli belki ama bence uzak durmakta fayda var...

Neyse hakikaten de uzatmayalım. Bi de diyanete girersek o zaman kesin kavga çıkar. Ben güvenilebilecek en üst makamı sana gösterdim. Sonuçta diyanete güvenemeyeceksek hiç kimseye güvenemeyiz bu ülkede haksız mıyım? Sen bana gider bi adam gösterirsin bu güvenilir diye. Ben de ona güvenmem sonuçta... (:
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
serooo
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen serooo »

katılıyorum uzak durmakta fayda var ama diyanet gerçektende güvenilir bir kurum değil :D ayrıyeten sigara haramdır ... insan eline, beline, cebine, diline zarar veriyorsa ki sigara etrafındakilere de zarardır ahlak bunu yasaklar... alkolden farkı sarhoş etmiyor oluşu geri kalan kısımları daha zararlı zaten :D neyse artık yazmayacağım bu konuda herkese selam olsun ...

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

serooo yazdı: katılıyorum uzak durmakta fayda var ama diyanet gerçektende güvenilir bir kurum değil :D ayrıyeten sigara haramdır ... insan eline, beline, cebine, diline zarar veriyorsa ki sigara etrafındakilere de zarardır ahlak bunu yasaklar... alkolden farkı sarhoş etmiyor oluşu geri kalan kısımları daha zararlı zaten :D neyse artık yazmayacağım bu konuda herkese selam olsun ...

Uzlaştığımıza sevindim hacım...

Ve aleyküm selam...
 !

Resim