Brezilyalı ünlü oyuncu İslam'ı seçti

İslam dinimiz ve insanlık hakkında görüşlerinizi ve düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Resim

Milan'da oynayan Brezilya asıllı yıldız futbolcu Kaka Müslüman oldu.

Brezilya asıllı yıldız futbolcu Ricardo Kaka İslam’ı seçti. Geçen Kuveyt’e yaptığı bir gezi esnasında Müslüman olduğunu ilan eden Kaka, İslam’ı seçmeden önce birçok kitap okuduğunu belirtti. Kaka yaptığı açıklamada, "Ben Müslüman olmak için doğdum" dedi. Brezilya futbolunun yakın zamanda yetiştirdiği yıldızlardan bir tanesi olan Milanlı Kaka, Brezilya’da genellikle fakir ailelerin çocukları futbolcu olurken Kaka’nın ailesi Brezilya’nın önde gelen ailelerinden birisi.

Kaka kimdir?
Ricardo Izecson dos Santos Leite (bilinen adıyla Kaka) 22 Nisan 1982’de Brezilya’da doğmuştur. Günümüz forvet kriterlerine uygun sürat çalım ve sert şutlarıyla son derece başarılı bir futbolcudur. Brezilya'nın Sao Paolo takımında yıldızı parlayan Kaka, 2003 yılında 8.5 milyon € karşılığında Milan'a transfer olmuştur. Şu anda A.C Milan'da oynamaktadır. Forvetin arkasında merkez orta sahada, ofansif orta saha oyuncusudur. Milan'da 22 numaralı formayı giymektedir. Brezilya milli takımının 2002 Dünya Kupası kadrosunda da yer bulan Kaka 2006 Dünya Kupası'nda da Brezilya milli takımı kadrosunda yer almaktadır.

Kaka her golden sonra elini yukarıya kaldırıp Allah'a şükrediyor.

Kaka şu ana kadar Brezilya milli takımıyla çıktığı 37 maçta 12 gol kaydetmiştir ve ayrıca dünya kulüplerinin de gözüne girmiştir. Bir çok kişi de merak uyandıran Kaka ismi ise küçük kardeşinin küçüklüğünde gerçek ismi olan Ricardo’yu söyleyememesinden dolayı Portekizce’de Ricardo anlamına gelen Caca kelimesini kullanmasından gelmektedir.

ADMİNİN YORUMU: Kakayı futbol yönünden beğenirdim. Şimdi insanlık yönünden de gözüme girdi.. İnşallah tüm insanlık bir an önce Kaka'nın yaptığını yapar doğru yolu bulur..

Kaynak: Dünya Bülteni Haber Merkezi

!
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
serife
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen serife »

Valla duyunca ağzım açık kaldı ama ne diyim herkes yavaş yavaş doğru yolu buluyo

Kullanıcı avatarı
beşiktAŞK
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen beşiktAŞK »

helal olsun KAKA'ya bi kakalık yapmadı... :D şimdi daha çok seviyorum hem futbolculuğunu hem insanlığını...darısı diğer oyuncuların başına...
adminim ellerine sağlık...

Kullanıcı avatarı
Fatma Anne
Forum Annesi
Forum Annesi

Mesaj gönderen Fatma Anne »

Paylaşım için sağol VSaBaH, fakat sormadan geçemicem, acaba isim değişikliği yapmış mı? :roll: Doğru yolu bulduğuna da çok sevindim darısı diğerlerinin başına :!:

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

koala yazdı:Paylaşım için sağol VSaBaH, fakat sormadan geçemicem, acaba isim değişikliği yapmış mı? :roll: Doğru yolu bulduğuna da çok sevindim darısı diğerlerinin başına :!:

Valla onu araştırdım ama henüz bir bilgiye ulaşmadım.. Birçok Türk sayfasında Kaka'nın müslüman olduğuna dair haberler var.. Ama adi Italyanlar yani Milan Kaka Müslüman olmadı diye duyuru yapmış.. Kim takar onları.. :D
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim