Cuma namazı!!!!!!!

İslam dinimiz ve insanlık hakkında görüşlerinizi ve düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Emae_
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Cuma namazı!!!!!!!

Mesaj gönderen Emae_ »

Yalçın Doğan’a göre Cuma namazı kılan gençlerin sayısındaki artış KORKUNÇ BİR TEHLİKE!..

HÜRRİYET - 28 EKİM 2006 CUMARTESİ – YALÇIN DOĞAN:
…...

EN VAHİMİ

Bunlar arasında yine de, en vahimi, eğer o anket sonuçları doğru ise, üniversite gençliği ile cuma namazları arasındaki bağlantı.

Eğer o anket doğru ise, gençlerin yüzde 63’ünün cuma namazına gitmekte oluşu, Türkiye’deki sosyolojik ve siyasal değişimin inanılmaz bir göstergesi. Bu dönemde atılan tohumların nasıl tuttuğunun vahim bir sonucu.

Üniversitede bir genç normal olarak ne yapar? Ders çalışır, müzikle ilgilenir, sporla uğraşır, zamanını kız ya da erkek arkadaşlarıyla paylaşır, sinemaya, tiyatroya gider, ders kitapları dışında kitaplarla haşır neşir olur, ülke ve dünya siyasetini her yönden kendi arasında tartışır. Yıllar ve yıllardır bu böyle.

Cuma namazı belki de hiç akla bile gelmeyen alışkanlıklardan biri. Bundan üç, beş yıl öncesine kadar, bırakın böyle bir sonucu, anketlerde böyle bir konunun geçmesi bile söz konusu değil.

AKP’yi herhalde en fazla sevindiren anket sonuçlarından biri bu olsa gerek.

Eğer o yüzde 63 doğru ise, Türkiye’nin geleceği karanlık. Cuma namazları, cuma namazı olarak kalmıyor. Türkiye bir başka yere kayıyor. O yer, içinde doğup büyüdüğümüz, değerlerini taşıdığımız çağdaş hayat tarzı değil

Kullanıcı avatarı
gunce
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen gunce »

:nono: :nono: neden KORKUNÇ Bİ TEHLİKE olsun ki cuma namazı kılmakla Türkiyenin geleceğinin karanlık olmasının bağlantısını kuramadım açıkcası burası demokratik bir ülke herkes ibadetinde özgürdür artı bana göre namaz kılmak tam tersi karanlığa iteceğine aydınlığa iter en azından dürüstlüğe biraz da... katılmıyorum bu yazıya :mad: bi müslüman olarak :shock:
Paylaşımın için teşekkürler Emae_,

Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen AsilKan »

cuma namazı allah için kılındığında söylediklerinde sonuna kadar haklısın gunce, , ama bu ülkede dini inanışları sömüren simsarlar cirit atıyor, eminim emae_, onları kastederek bu yazıyı yazmıştır...

yoksa hiç kimse cuma namazı gibi bir olaya dil uzatamaz, helede türkiye gibi laik ve vicdan özgürlüğü bulunan bir ülkede...

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Cuma namazına gitmeyen birinden başka ne yorum bekleyebilirsiniz ki...? :madman:
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

HÜRRİYET ten başka bişe beklenmezdi zatii Emae_tşkler paylaşım için

Kullanıcı avatarı
Gökl-l@N
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen Gökl-l@N »

ben onun...

inşallah bu oran %100 olur cuma namazının hikmetini bilse o zat-ı şerif !!!

bende gidecegim gitmeyenleri de gelmeleri için teşvik edeceğim :!:

Kullanıcı avatarı
Emae_
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen Emae_ »

Arkadaşlar aslında ben bu metni ciddiye alıpta paylaşım yapmayacaktım ama,cuma namazını şu çağdaş hayattan yadsıyan şahsın
aslında kendi geri kalmışlığını görün istedim :madman:
Değerli yorumlarınız için teşekkürler..

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Hadi ben Cuma Namazı'na gidiyorum.. :D
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Allahıma şükürler olsun...

Abdesthanelerde sıralar oluşuyor...

Resim

Camiye gelen vatandaşlarımız ve öğrenciler camiyi ağzına kadar dolduruyorlar..
Resim

Camiden sonra da durum pek farklı değil...
Resim
Resim
Resim
Resim

FOTOĞRAFLARI ACELEYLE VE YÜRÜRKEN ÇEKTİĞİM İÇİN PEK GÜZEL ÇIKMADI AMA FOTOĞRAFIN DEĞİL İÇİNDEKİNİN GÜZELLİĞİNE BAKMALI... YANLIŞ MIYIM???
 !

Resim

Kullanıcı avatarı
TürkGenci
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesaj gönderen TürkGenci »

Yazıda da anlaşıldığı gibi yazar AKP'ye laf atmaya çalışmış. AKP hükümeti belki de gelmiş geçmiş en kötü hükümettir fakat bu kötülüğünü dini âlet ederek ortaya çıkarmak yanlış olur.

Emeğin için sağolasın Volkan kardeş.