İçki, Her Kötülüğün Başıdır...

Bildiğiniz Dini hikayeleri başkalarıyla paylaşın ki paylaştığınız kişi de o hikayeden faydalansın.. Dini hikayeler buraya..
Kullanıcı avatarı
Sadiygullah
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

İçki, Her Kötülüğün Başıdır...

Mesaj gönderen Sadiygullah »

Eski zamanlarda çok ibadet eden dindar bir adam vardı.Bu adam, insanlardan uzaklaşmış, kendini ibadete vermişti.
Bir kadın, bu dindar kişiyi kötü yola düşürmek istedi.Bu amacına ulaşmak için hizmetçisini dindar adama gönderdi.Hizmetçiye:
-Gideceğin filan adamın yardımına ihtiyacım var.Onu buraya çağır,dedi.
Hizmetçi,Hanımının isteğini adama söyledi.Adam,yardım etmek için kadının evine gitti.Adam eve girince kadın, bütün kapıları kilitledi.Adam şaşırdı.Karşısında süslenmiş,kendisini beklemekte olan çok güzel bir kadın gördü.Kadının elinde içki dolu bir şişe ve yanında bir çocuk vardı.
Kadın adama:
-Seni buraya bana yardım etmen için çağırmadım.Allah'ı inkar etmen veya bu çocuğu öldürmen veya bu içkiden içmen veya benimle günah işlemen için çağırdım.Bunlardan birini kabul etmezsen imdat diye çığlık atıp seni rezil edeceğim,dedi.
Adamcağız kendisine bir tuzak kurulduğunu anladı.Bu tuzaktan kurtulmak için ne yapacağını düşündü.Bunlardan birini yapmaktan başka çıkar yol olmadığını gördü.İçine düştüğü bu beladan en az zararla kurtulmak istedi.İçki içmeyi kabul etti.Kadın adama bir bardak içki verdi.Adam içti.Kadın tekrar verdi...Derken adam sarhoş oldu.Sonra içkinin etkisiyle kadınla günah işledi.Kendisini dinden çıkaran sözler söyledi ve çocuğu da öldürdü.Kadın, amacına içki sayesinde ulaşmıştı.Dindar adamın önceden yapmayacağı kötülüklerin hepsini ona içki sayesinde yaptırdı.Adama:
-Önceden yapmayacağın kötülüklerin hepsini sana içki yaptırdı,dedi.
Peygamberimiz bu hikayeyi anlattıktan sonra:
-Ey insanlar içkiden sakının! İçki, tüm kötülüklerin başıdır. İmanla içki alışkanlığı,bir adamın göğsünde asla bir araya gelmez.Bunlardan biri,diğerini göğüsten mutlaka çıkarır,dedi.

Kullanıcı avatarı
Bir Dost...
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen Bir Dost... »

Doğrudur.İçki her kötülüğün başıdır.Ama ben o durumda olsam ne yapardım pek düşünemiyorum.ama içkiyi seçmezdim. =D>

Kullanıcı avatarı
feraze_622
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen feraze_622 »

gerçekten çok güzel bir hikaye paylaşım için teşekürler.
ben içkiyle ilgili bi söz biliyordum ama bunun tam tersi
'içki kötülüklerin anasıdır,ana gibi yar olmaz.' :D

Kullanıcı avatarı
FB Rh (+)
Forumun Abisi
Forumun  Abisi

Mesaj gönderen FB Rh (+) »

feraze_622 yazdı: ben içkiyle ilgili bi söz biliyordum ama bunun tam tersi [/color]'içki kötülüklerin anasıdır,ana gibi yar olmaz.' :D

teşk.. ;)