Boş Duranı Allah Sevmez

Bildiğiniz Dini hikayeleri başkalarıyla paylaşın ki paylaştığınız kişi de o hikayeden faydalansın.. Dini hikayeler buraya..
Kullanıcı avatarı
Bir Dost...
Aktif Üye
Aktif Üye

Boş Duranı Allah Sevmez

Mesaj gönderen Bir Dost... »

Bir gün peygamberimiz ve arkadaşları bir yere gidiyordu.Yol kenarında oturmuş,bomboş duran birini gördüler.
Peygamberimiz adamın yanından geçerken bomboş duran adama baktı ama selam vermeden yolunadevem etti.
Peygamberimizinarkadaşları bu olaya hayret ettiler.Çünkü Peygamberimiz herkese selam verirdi.Ama bu adama selam vermemişti...Gittikleri yerdeki işlerini bitirdikten sonra aynı yoldan dönmüşler.Bu sefer adam, aynı yerde eline bir çöp almış, toprağı karıştırıyordu.Peygamberimiz adamın hizasına gelince bu defa adama dönüp tbessümle baktı:
-Esselamu Aleyküm... diye selam verdi.
Peygamberimizin arkadaşları bu olaya şaşırdılar.İçlerinden biri:
-Ey Allah'ın elçisi, buradan biraz önce geçtik.Oturan adama baktınız ama selam vermediniz.Şimdi ise tebessümle bakıp selam verdiniz.Bunun Sebebi nedir? diye sordu.
Sevgili Peygamberimiz:
-Biraz önce buradan geçerken adam oturmuş bomboş bekliyordu.Onun için selam vermedim.Ama bu defa hiç olmazsa eline bir çöp almış, toprağı karıştırıyor, onunla meşgul oluyordu. Onun için selam verdim.. dedi
.

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Güzel bir hikaye Bir Dost..., teşekkürler...

Boş duranı ne Allah sever, ne de kulu...
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
feraze_622
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen feraze_622 »

evet biliyordum bende bunu paylaşım için teşekürler. (ben 2 lerden merve ablan bu arada bilmiş ol) :D

Kullanıcı avatarı
iSaR
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen iSaR »

Evet güzel hikaye... Sağol Bir Dost... ;)

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

Çok güzelmiş saol

Kullanıcı avatarı
FB Rh (+)
Forumun Abisi
Forumun  Abisi

Mesaj gönderen FB Rh (+) »

emeğine sağlık kardeşim..