namaz kılmak!!!

Bildiğiniz Dini hikayeleri başkalarıyla paylaşın ki paylaştığınız kişi de o hikayeden faydalansın.. Dini hikayeler buraya..
Kullanıcı avatarı
GiudiZioSo
Fanatik Üye
Fanatik Üye

namaz kılmak!!!

Mesaj gönderen GiudiZioSo »

Karlı bir havada kirlenen ayakkabımın boyasını düşünerekten girdim bir ayakkabı ustasının yanına...
Kısa bir tanışma faslı geçti..
- Ustam nasılsın ? Senin Adını Daha önceden duymuştum
dedim.Resminide görmüştüm diye ekleyince Usta merakla ;
- Senin görevin nedir ?
diye sormaktan alamadı kendini..
bende

- Şu yukarıdaki Camiye görevli olarak geldim
Ayakabbı boyalarımı aldıktan sonra, ustanın ordan ayrılacaktım ki Usta kesinlikle bırakmam demesinmi..
Hemen ordan bir çay söyledi ve ;
-bırakmam bir yere, otur çay içelim diye ısrar etti.
Konu konuyu açtı. Biliyorum bir türlü giriş yapamadım konuya.. neyse uzatmadan..
Usta Anlatmaya başladı:
- Hocam Ben Askerde Bel fıtığından ameliyat olmuştum. ilerleyen yaşlarda hastalığım tekrarladı.tekrar ameliyat olmadan önce hastanedeki Doktor ısrarla beni kliniğe gitmem için ikna etmeye çalıştı. ama ben param yok deyip kabul etmedim. aradan biraz zaman geçtikten sonra apandisim patladı ve ameliyata girdim. Daha sonra Param olmadığından ameliyatın 2. günü kaçtım hastaneden, diye ekledi. ben o arada hafif şaşkın bir ifadeyle gülümsedim.
Devam ediyordu...
Derken tüm vücudum enfeksiyon kaptı. Belimden dolayı fazla hareket edemez oldum. adeta yatalak hale gelmiştim. Derken arkadaşımın birinin ısrarı ile yeşil kart aldım ve hastanaye gittim. Film çektiler gerekli teşhisten sonra Prof. lardan biri dediki Ameliyat şart ve Seni Allah bile kurtaramaz ameliyat olmazsan...
randevu almış, eve dönmüştüm. çocuklarımdan saklıyordum durumu, geçip diğer odada ağlıyordum... ve Şöyle Diyordum: " Ya Rabbi ya beni iyileştir kimseye muhtaç olmayayım, yada Ya Rabbim felç olayım mağlulen bağkurdan emekli olayım çocuklarım zor durumda kalmasın diye dualar ediyordum.. 3. gündü ağlıyordum, uykuya dalmışım.. odamın Duvarından Aksakallı biri geldi ve bana dediki kalk Namaz kıl..
ben Kılamam Dedim. O kalk kıl dedi. ben yine kılmama dedim ve gitti..
Sonra 6. gece idi. Yine Ak sakallı adam bana kalk namaz kıl dedi. bende kalkamam kılamam dedim. Sert bi şekilde söyledi yine.. Sonra ben uyandım. bu sefer düşüncelere daldım ve sürüne sürüne de olsa abdest alıp namaz kılmaya kararlı idim. Odamdan dışarı çıkınca bir vesvese beni durdurmuştu. Hanımımı çağırdım. hanım Müjde dedim Müjde. Namaz kılacağım ben. yarın Cuma Namazı ile beraber namaza başlayacağım ve bırakmayacağım namazı... Benden evlendikten sonra dinini öğrenen hanımım beni geçmişti bu dinin emirlerine ve yasaklarına itaatte.. dedi ki bana: " Kılacaksan şimdi kıl, yarın için bir garantin mi var!" . Erkeklik gururum incinmiş olacak ki kızdım sende sofuluk yapma gibi bir cümle kullandım.
Düşündüm... ve devam ettim yoluma evet abdest alıp namazımı kılacaktım . nitekim aldım abdestimi.. hanımım çağırdı bana " Sandalye getireyim daha rahat kılarsın namazını " dedi. bende Hayır ayakta kılmak istiyorum dedim. Namazda Rukuya vardım. kendimi öyle zorlamıştım ki Belim Namaazda olması gerektiği üzere 90 derecelik bir açı ile dümdüz durmuştu. bu çürük bel... Bi ses duydum kütttt diye. o an namazda olduğumu unuttum ve düşünüyordum. aha gitti belim dedim. aha koptu ilik.. nasıl olacak şimdi ne yapacağım ben.. Derken yavaş yavaş kalktım.. oda neydi. kalmamıştı bir ağrı. Çoğu insanların yapamayacağı hareketleri yapmaya başlamıştım. Allah 'ım diyordum Allah'ım..
uzattığımı biliyorum Hocam diyordu arada
bende " esteğfirullah" diyordum.
neyse Hocam dedi. Aldım elime tüm filmlerimi , emar çekimlerimimi, teşhisleri.. Şu profun yanına gittim.. Tabi belimin eski hali ile çıktım karşısına.. Prof. bana dedi ki " ben dememişmiydim sana , Seni anca Ameliyat düzeltir, Allah bile düzeltemez diye " Haşa dedim. Sonra Karşısında dikildim. Doktor Şaşkın bakışlarla bana yapma çok kötü olacak diyordu. Doktorun karşısında oyle hareketler yapabiliyordum ki baya şaşırdı ve hafif utançla " belini kime çektirdin? " diye sordu. bende öyle bir şey yapmadım dedim. peki nasıl oldu bu diye sorduğunda ise " Namaz Kılarak düzeldi" dedim..
................................................
Evet Arkadaşlar... Anlayalım kıymetini Allah CC un bize emrettiği ibadetlerin kıymetini. Unutmayalım ki;
O Bizim İyiliğimize olan herşeyi emretmiş ve kötülüğüme olan herşeyi yasaklamıştır...

Kullanıcı avatarı
tarla__kusu93
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Re: namaz kılmak!!!

Mesaj gönderen tarla__kusu93 »

çokkk güzelmiş meğer adamın şifası namazmış.Namazın birçok vücuda faydalı olduğu söyleniyorr