Böceğin Rızkı

Bildiğiniz Dini hikayeleri başkalarıyla paylaşın ki paylaştığınız kişi de o hikayeden faydalansın.. Dini hikayeler buraya..
Kullanıcı avatarı
tarla__kusu93
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Böceğin Rızkı

Mesaj gönderen tarla__kusu93 »

Hazret-i Süleymân (a.s.) bir gün, deniz kenârında oturmuşlar idi. Bir karıncanın geldiğini gördü. Ağzında bir yeşil yaprak tutardı. Deniz kenârına ulaşdı. Sudan bir kurbağa çıkdı. O yaprağı karıncadan alıp, denize döndü. Karınca geri döndü.

Karıncadan sordular ki,

- Bunun hikmeti nedir.
Karınca cevâb verdi ki,

-Bu deryânın ortasında, Allahü Sübhânehü ve teâlâ hazretleri bir taş halk etmişdir. O taşın içinde bir böcek halk etmişdir. Beni onun rızkına sebeb etmişdir. Ben her gün o nesneyi, ona yetecek kadar rızkı getiririm. Deniz kenârına ulaşdırırım. Allahü teâlâ hazretlerinin, kurbağa sûretinde yaratdığı bir meleği o rızkı benden alır, o böceğe verir.
O böcek, Allahü tebâreke ve teâlâ hazretlerinin kudreti ile, fasîh dil ile söyler ki;

-Sübhânallah ki, beni halk etdi, deniz ortasında ve taş arasında bana mekân verdi. Benim rızkımı unutmadı. İlâhî, ümmet-i Muhammedi ümîdsiz etme!

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Re: Böceğin Rızkı

Mesaj gönderen Veda »

Ne bataklıklarda boğulduğumu(zu) görünce içim acıyor. Biz bir sineğe bile sabredemezken, bir böceğin rızkını iletmekle meşgul kimileri...

Kullanıcı avatarı
FB Rh (+)
Forumun Abisi
Forumun  Abisi

Re: Böceğin Rızkı

Mesaj gönderen FB Rh (+) »

paylaşım içn teşk.