İŞTE ATATÜRK'ÜN ŞEHRİ SAMSUN

Gezip gördüğünüz yerleri bizimle paylaşmak veya kendi memleketinizi bize tanıtmak mı isityorsunuz?? Daha ne duruyorsunuz.
Kullanıcı avatarı
evren
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

İŞTE ATATÜRK'ÜN ŞEHRİ SAMSUN

Mesaj gönderen evren »

Resimleri görmek için tıklayın;
daha sonra ise sol köşedeki turizm rehberine girerek samsun içinde resimlerle küçük bir gezinti yapabilirsiniz.

LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Gerçekten de güzel bir şehir işte size Atatürk'ün şehri SAMSUN!!

Samsun adeta maviyle yeşilin uyum içinde olduğu nadir şehirlerimizden..

İşte Samsun hakkında

Samsun’un ilk ismi Amisos olup şehir İyonyalılar (Miletliler) tarafından kurulmuştur. Ancak, bundan önce Gaskarlar tarafından da burada bir yerleşim yeri kurulduğu (MÖ 3500) bilinmektedir.

Resim

Bu yerleşim yerinin ise denizden gelebilecek tehlikelerden korunabilmek ve yerleşmenin kolayca sağlanabilmesi amacı ile kıyıdan uzak vadi içinde ve yamaç eteklerinde bulunmaktadır. (Bugünkü Mert Irmağı Kılıçdede Mahallesi sınırları içerisinde kalan ve Gazi İlköğretim Okulu karşısındaki Öksürük Tepe –Dündartepe- çevresindeki alan ile Sosyal Meskenlerin olduğu alan)

Resim

Bu yerleşim yerinin kurulduğu dönemdeki adının , şehrin eski isimlerinden olan Enete, Simisso, Sinusso ve Peiraeurs’dan hangisi olduğu tespit edilememiştir.

Resim

Selçuklu Türkleri bu şehri feth edince mevcut yerin hemen yanına yeni bir yerleşim yeri daha kurmuşlar ve buraya “Samsun” ismini vermişlerdir. “Samsun” ismi, Selçuklu Türklerinin verdiği özel bir isim, olup eski “Amisos” ile ne kelime olarak ve ne de mana olarak herhangi bir ilgisi yoktur. Türkler şehir merkezine Samsun, İl sınırları ile çevrili bölgeye ise “Canik ” demişlerdir.

Resim

Resim

Resim
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
NoyAn
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen NoyAn »

yaw bızım memkelete guzeldır :D terme helekı

Kullanıcı avatarı
evren
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Mesaj gönderen evren »

memleketimizin her köşesi ayrı bir güzelliğe sahiptir.Arkadaşlar güzel memleketimiz hakkında olan resimleri bizimle paylaşırsanız bizlerde görmediğimiz,bilmediğimiz yerleri keşfetmiş oluruz.

Kullanıcı avatarı
Y4HY4
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen Y4HY4 »

Samsunluyuz SAMSUNSPORLUYUZ bugüne bugün ben alucralıyım ama burda büyüdüm yani vatan 28 mekan 55 Samsunumu her yerde tek gecerim ama