Efsane Dizi Kurtlar Vadisi

Hayatımızın eğlenceleri Sinema ve Televizyon ilgili aradıklarınız...
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Efsane Dizi Kurtlar Vadisi

Mesaj gönderen VSaBaH »

Resim

Kurtlar Vadisi, Türkiye'nin karanlık ve Puslu Vadisi!

KURTLAR VADISI (Pana Film)
Yönetmen :Serdar Akar
Yapımcı :Raci Sasmaz
Senaryo :Raci Sasmaz, Mehmet Turgut, Bahadir Özdener, Ahmet Yurdakul
Müzik :Gökhan Kirdar

Oyuncular
Necati Sasmaz, Özgü Namal, Oktay Kaynarca, Selçuk Yöntem, Seray Sever, Ipek Tenolcay, Nihat Nikerel, Zafer Ergin, Baykal Saran,Haldun Boysan, Atilla Olgaç, Hande Kazanova, Adnan Biricik, Nisan Sirinyan, Istemi Betil, Muhammed Cangören, Ismail Incekara, Elçin Altindag, Turgay Tanülkü, Tarik Ünlüoglu, Ali Yayli, Begüm Kütük, Erdinç Olgaçli, Devrim Parscan, Tarik Serbetçioglu, Gürkan Uygun, Osman Wöber,Evin Kalkanci, Vildan Atasever, Cenk Ertan, Ali Ipin, Engin Yüksel

Resim

Konu
Kurtlar Vadisi'nde; sokaklardan baslayip, belli bir hiyerarsik bütünlük içinde kademe kademe yükselen ve en tepede son derece etkili bir "konseye" dönüserek ülkeyi avcuna almayi amaçlayan çok güçlü bir mafya örgütü ile, o örgütle mücadeleye soyunanlarin serüvenleri anlatilir. Bu hem toplumsl hem de bireysel yansimalari olan serüvendir. Özel olarak yetistirilen Polat ; estetik bir ameliyatla sahip oldugu yeni yüzü ve yeni kimligiyle alt basamaklari tirmanarak mafya örgütünün içine sizdirilir. Bu, Kurtlar Vadisi'ndeki "uzun ve belali yolculuga" dogru atilmis ilk adimdir.

Resim

!
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
$EI-IZAI)E
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen $EI-IZAI)E »

VSABAH BURAYA KURTLAR VADİSİ İLE İLGİLİ AVATAR , İMZA FALAN KOYSANA....
DAHA GÜZEL OLUR.

Kullanıcı avatarı
ŞeVKo
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen ŞeVKo »

VSABAH buraya kurtlar vadisinden özel resimler koyalım bence TÜRKİYE'NİN gerçeklerini korkmadan gözümüzün önüne getiren TEK DİZİ KURTLAR VADİSİ çünkü kurtlar vadisi TÜRKİYEDE BİR İLK AYRCA 3 ŞUBATTA KURTLAR VADİSİ IRAK GÖSTERİME GİRECEK . HER TÜRK BU FİLMİ İZLEMELİ VE ASKERLERİMİZİN BAŞINA NASIL ÇUVAL GEÇİRİLMİŞ GÖRMELİ

KURTLAR VADİSİ

Kullanıcı avatarı
Gökl-l@N
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen Gökl-l@N »

bu filmin gişe rekorları kıracagına adım kadar eminim zaten dizide Türkiye kilitleniyor

Kullanıcı avatarı
ŞeVKo
Aktif Üye
Aktif Üye

Kurtlar Vadisi Irak Şubat'ta geliyor ve Oyuncularla Röportaj

Mesaj gönderen ŞeVKo »

Resim

Kurtlar Vadisi Irak Şubat'ta geliyor

Televizyonların efsane ekibi, 'Kurtlar Vadisi lrak' filmiyle Şubat başında beyazperdede karşımızda olacak. Necati Şaşmaz'ın başrolünü oynadığı filmde, Sharon Stone dahil birçok ünlü isim var

* Artık biraz filmden bahsetmek istiyorum ama birkaç soru daha Sharon Stone'la ilgili sorayım ondan sonra geçelim... Kaç kişilik bir ekiple geldi çekime?
Bahadır: Yıllardır çalıştığı makyöz aynı zamanda saçını da yapıyor, manikür de. Onunla çalışmak istedi özellikle. Bu sanırım tek özel talebiydi aslında. Bir de arkadaşı vardı. Julie Andrews. Hollywood'un gelmiş geçmiş en sevilen kadını. 'Neşeli Günler' filminin baş oyuncusu. Hollywood tanımlamasıyla 'aktrisilerin aktrisi'. Arkadaşı, öğrencisi, kızı için oradaydı. Orada arkadaşla gelinirmiş. Andy de arkadaşıyla gelmişti. Bizim için de filmden oyuncularımız gelmişti.

Necati: Bir gün önceki çekimlerde ben tanışmıştım Julie Andrews'la. Andy'nın de arkadaşı vardı. Işık provası yapılırken onlar Sharon ve Andy yerine duruyorlardı. Hareketleri onlar yapıyordu. Benim çekimim başladığında da gitmedi. Merdivenin altında durmuş seyrediyordu.

Nizip'te Irak seti kurduk
* Sözleşme için neler talep ettiler? Özel bir istekleri var mıydı?
Bahadır: Biz Sharon için senaryoda 'beyaz bir elbise giyer' demiştik. 'Temel İçgüdü' filmindeki aklımıza yerleşen o resme de gönderme yapmak için. Aynı elbise değil ama beyaz bir elbise. İmzalar atıldı, anlaşma yapıldı. Orada anlaşma yapana kadar onlar bir star. İmza attıktan sonra eşitlik başlıyor. Tek bir şey değiştiremez senaryo üzerinde imza atıldıktan sonra. Ama haber geldi 'Tenimin rengi çok beyaz. Bugünlerde de özellikle çok beyazım, beyaz elbise giymesem ama ona çok yakın bir şey giysem olur mu' diye. Biz de 'Aman ne demek canım' dedik. Gerçekten çok şık elbiseler giydi. Cavalli'nin elbiseleriydi. Krem rengi bir elbise giydi, bir yerde çok şık beyaz gömlek giydi, yine bizi mutlu etti yani. Onun dışında ekstra hiçbir şey talep etmedi. Bir de yıllardır çalıştığı makyözünü istedi.

* İyi dostluklar kurarak ayrıldınız mı?
Necati: Güzel dostluklar kurduk gerçekten. Tabii filmde çalışanlarla daha iyi ilişkilerimiz var. Çünkü çok daha fazla vakit geçirdik...

Bahadır: Filmimizde oynayan Spencer'ın annesi çok ünlü bir kadın. Amerika'daki oyuncular sendikasının başkanlığı yapmış vaktinde. Herkesi tanıyan, herkes tarafından sevilen biri. Spencer bizim filmimizde küçük bir rolde oynadı, İstanbul'a ve Antep'e âşık oldu, döndü. Yeni bir filme başladı Amerika'da. Yeni filmin kadrosunda Demi Moore, kocası, Sharon Stone, Antony Hopkins var. Spencer Sharon'a 'Sen Türkiye'yle ilgili bir şey mi yapacaksın' demiş o da 'Evet, çok heyecanlıyım. Andy'yle hazırlanıyoruz' demiş. Hepsi Sharon Stone'un karavanında oturup bizden, bizim yazdıklarımızdan bahsetmişler. Bu beni dostluklardan daha fazla heyecanlandırıyor..

* Kurtlar Vadisi Irak'ı Antep'te mi çektiniz?
Bahadır: Evet Antep'de. Nizip ve Karkamış'da. Nizip'in merkezine Irak'ta bir pazar yeri kuruldu. Gerçekten görünce anlayacaksınız gerçek bir Irak pazarı oldu...

* Çok fazla yabancı oyuncu var değil mi filmde? Sürekli Sharon Stone diyoruz ama filmde de ünlü oyuncular var...
Bahadır: Aslında Los Angeles ekibimizden bizim asıl istediğimiz iş Sharon Stone ve Andy Garcia değildi. Kurtlar Vadisi Irak filmini çekmeye karar vermiştik ve film için Amerikalı oyuncular arıyorduk.

* Film tam olarak ne anlatıyor?
Necati: Film Irak'la ilgili politik ve savaş karşıtı bir film. Çuval hadisesinden sonra Polat Irak'a girer ve Amerika'yla savaşır...

Bahadır: Bu hikaye için Hollywood'dan oyuncu bulmak ayda su bulmaya benziyor tahmin edersiniz ki... Ama bu ekip bizim ağır ve sert senaryomuzu Hoollywood'da istediğimiz herkese okuttu. Billy Zane, Ghassan Massoud, Gary Bussey, Dieogo Serrano, Tito Ortiz ve Spencer Garrett gibi oyuncuları Türkiye'ye gelmeye ikna ettiler. Hepsi geldi ve filmimizde oynadı. Hepsinin takviminin uyması imkânsızdı. Bunun yanında Andy Garcia ve Sharon Stone'u bulmak ve ikna etmek çok kolay oldu. Filmi yazın çektik ve Amerikalı starlarla, oyuncularla nasıl çalışılır her şeyi öğrendik. Sharon ve Andy çekimlerinde tek bir hata olmadı o yüzden. Herşey planlandığı gibi mükemmel bir şekilde gerçekleştirildi.

35 günde çekildi
* Kaç günde çekildi?
Bahadır: 35 iş gününde çekildi. Tüm hazırlığı ise 6 ay sürdü. Senaryo yazımından filmin bitimine kadar. Sharon Stone çekimleri için ise 2,5 ay çalıştık 12 saatlik çekim için. Aslında 6 hafta böyle bir film için çok kısa bir süre. Çok hızlı ve iyi çektik.

* Yönetmen dizinin yönetmeni Serdar Akar mı?
Bahadır: Yönetmenimiz Serdar Akar. Dizinin görüntü yönetmeni, kurgucusu, müzikleri yapan Gökhan Kırdar yine film için de çalıştı. Nefis müzikler yaptı yine. Ama makyaj ve özel efektler için Amerikalılarla çalıştık. Makyajı Brad Pitt'in oynadığı 'Truva' filminin makyözü Linda Armstrong yaptı, özel efektleri de Mark Meddings yaptı. 'Er Ryan'ı Kurtarmak', 'Kara Şahin Düştü', 'Gladyatör' ve 'Cennetin Krallığı' filmlerini de yapmış bir özel efektçi. Hatta biz ona ulaşmadan önce o yeni bir film için Spielberg'le anlaşmış. Bize de 'Kusura bakmayın, daha sonra çalışalım' demişti. Sonra bir gün 'Bana bir bilet gönderin sizi gelip yakından görmek istiyorum' dedi. Geldi, filmin yürütücü yapımcısı Zübeyr Şaşmaz'ın (Yapımcı Raci Şaşmaz'ın ve oyuncu Necati Şaşmaz'ın erkek kardeşi) 23 yaşında olduğunu görünce, genç bir adamın heyecanı onu çok etkilemiş. Bir de dünyada ilk defa canlı bomba bir filmde kullanılacağı için, bunu kendisi yapmak istemiş. Canlı bomba sahnesi var filmde de...

* Peki, içeriği Amerika ve savaş karşıtı bir film için Amerikalı oyuncu bulmak zor dedin. O halde oynayan tüm oyuncular Amerika'nın Irak politikasına karşı ve senaryonun vurguladıklarını aynen paylaşıyor mu?
Bahadır: Zor bir işi kabul ettiklerini biliyorum ama teker teker ne düşünüyorlar bilimiyorum. Sadece kendi açıkladığı için Billy Zane'in savaş karşıtı bir adam olduğunu ve Amerika'da da böyle bilindiğini biliyorum. Hatta kabul etmeden 6 defa okumuş senaryoyu ve yapmak istediğine karar vermiş. 'Doğruları söyleyen bir senaryo' demişti. Bir de alışılmışın dışında bir kötü adam rolü olduğu için sevmiş rolünü. Filmin en havalı adamı Ghassan Mossoud, 'Cennetin Krallığı' filminde başroldeydi. Orlando Bloom'la oynadı. Mısırlı. Filmde Şeyh Abdurrahman Halis Kerküki'yi oynadı.

Film ölümü sorguluyor
* Ne zaman vizyona giriyor film?
Necati: 3 Şubat'ta vizyonda... Dün akşam Kurtlar Vadisi'nı seyredenler zaten filmin ilk teaser'ını görmüşlerdir. Film ölümü sorguluyor... Hangi şartta insan ölmeli ya da öldürmeli...

* Filmin bütçesi de sır mı yoksa..
Bahadır: Filmin bütçesi 10 milyon dolar. Dört dille çekildi film. İngilize, Arapça. Kürtçe ve Türkçe. Hatta Türkiye'de oynayacak kopyaların sadece 28'i orijinal olacak. Gerisi dublaj olacak. Galiba ilk defa bir Türk filmi Türkçe altyazılı olacak. Hatta başroldeki kadın oyuncumuz Bergüzar Korel (Tanju Korel'in kızı) bütün filmi Arapça ve İngilizce oynadı.

* Peki. Polat'tan başka filmde diziden oyuncu yok mu?
Necati: Memati var (Gürkan Uygun), Abdülhey var (Kenan Çoban) ve Güllü var (Erhan Ufak). Ekibimle Irak'a giriyorum.

* Son altı ayda çok fazla yabancı oyuncuyla oynadın ve çok hızlı bir tempo içinde yaşıyorsun. Mutlu musun? Kendini nasıl hissediyorsun şimdi?
Necati: Ne yaşadığımın pek farkında değilim açıkçası. Bu da çok iyi oldu. Çünkü yorgunluğumu fark etseydim yığılır düşerdim. Aylardır koşturuyoruz. Ama yapım itibariyle ben her zaman hem engellerle hem de zamanla yarışmayı severim. Rahat bir ortam olsaydı başaramazdım aslında. Esnek bir ortam olsaydı engel çıkınca yanından geçip gitmek isterdim belki ama bu zorlayıcı şartlar yüzünden her şey yolunda gitti.

ResimResimResim

Kullanıcı avatarı
$EI-IZAI)E
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen $EI-IZAI)E »

Cartman çok iyi bilgilendirdin ya saol :D

Kullanıcı avatarı
Gökl-l@N
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen Gökl-l@N »

cartmen oğlum yani habercimizsin :D ne sorsak direk haberi yapıştır abi :D eee seninde işin bu zaten ya

Kullanıcı avatarı
ŞeVKo
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen ŞeVKo »

tabiki Gökl-l@N bey ne isterseniz

Kullanıcı avatarı
ozgurcocuk
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen ozgurcocuk »

KURTLAR VADİSİ IRAK FİMİNİ SINIFÇA İZLEMEYİ İSTERDİM AMA MALESEF MİLLET EVLERİNE GİDİYOR

Kullanıcı avatarı
ARENA
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen ARENA »

Resim