Komik düşünce ve olaylar:D

Bu bölümümüzde gülmekten kırılacaksınız...
Kullanıcı avatarı
nslsh
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen nslsh »

insnmıorm ysaaaa hepsi çok komikk müthiş :heh:

Kullanıcı avatarı
anamenia
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen anamenia »

Bir iki tane daha buldum

Trafik kuralı ihlali yapan kimsenin çıkmadığı uzun bir nöbetin sonunda polis
nihayet aşırı hız yapan bir aracı durdurdu Sürücü camı açtı Ruhsat ve
ehliyetini uzattı Polis ceza makbuzunu cebinden çıkarırken keyifle
gülümsedi
- Sizi bütün gün bekledim
Sürücü nasıl olsa cezamı öyle ya da böyle çekeceğim rahatlığıyla, iç çekerek
cevap verdi
- Anlıyorum memur bey Elimden geldiği kadar hızlı gelmeye çalıştım ben de
Polis, dakikalar süren gülmesi kesilmeyince adama eliyle git, git işareti
yaptı ve adam cezadan kurtuldu

Kamyon sürücüsü ‘dikkat, alçak köprü’ ikaz levhasını fark ettiğinde iş işten
çoktan geçmişti Olanca hızıyla üst köprüye bindirdi ve orada sıkıştı kaldı
Arkasında kilometrelerce araç kuyruğu oluştuktan sonra trafik/kurtarma ekibi
nihayet geldi Kurtarıcı işine başlarken polis de gözleri sıkışmış kamyonda,
sürücüye yaklaşarak söze girmiş olmak için sordu:
- Köprüye sıkıştınız, he?
Sürücü canı burnunda homurdandı:
- Yo, köprü taşıyordum, mazotum bitti

Hava Yollarında yemek servisi zamanı Hostes en öndeki adama kibarca
gülümseyerek sordu:
- Yemek ister misiniz efendim?
Kendini lokantada zanneden yolcu servis masasına baktı:
- Seçeneklerim neler?
Hostes yine kibarca gülümseyerek seçenekleri sundu:
- Evet veya hayır

İzmit'te yaşıyoruz. Bir akşam, iş çıkışında eşim ile buluşup, minibüs ile eve doğru gitmeye başladık. Duraklardan birinde, elinde kocaman bir çuval olan bir adam, minibüse yönelip çuvalı basamağa bırakarak şoföre seslendi: "Otogara gidiyo mu abi?", hayır cevabını alınca bir an duraladı. "Eeee, önünde kocaman gidiyo yazmışsınız" dedi, şoför biraz sinirle: "Nerde yazıyo hemşerim!" diye çıkıştı. Adamcağız çuvalı bırakıp, minibüsün önüne yönelip o kocaman yazıyı, yani minibüsün markasını gösterdi: "OTOKAR".

Apartmanın kapıcısı bahçedeki dut ağacına çıkan çocukların önünü kesmek için ağaca elektrik döşemek gibi bir yol seçmiş ama Allah'ı var bi' de uyarı yazısı asmış,aynen aktarıyorum: ´´Duda çıhma.. Ceyran kapar,sona garışmam...´´

Bir kaç yıl evvel sarılık olmuş bir arkadaşı ziyaret etmek için kütahya ssk hastanesine gittik.girişte görevli bize ayağımıza takmamız için onun tabiri poşet almamızı söyledi. bizde tabiki dedik ''ne kadar'' diye sordum ''500 000 tl'' dedi. parayı uzattım aldı ''tamam'' dedi. ben bekliyorum bana ne bekliyorsun dedi galoşu ver dedim adam bana döndü başhekim yok takmasanda olur geç dedi ve gitti.

Enistem Rize den tasınalı bir sene olmus izmir'e..ilk defa izmirden rizeye otobusle gidecekmis,otobuse binmis gecenin yarisinda,cay servisi yapilmis..hani biliriz ya otobuslerde sallama cay olur.enistemde ne bilsin rizeliya:)uyku sersemi poset caya soyle bi bakmis allah allah demis,demesiyle birlikte poseti yırtıp icindeki cayi suya bosaltmis.az sonra hostes gelip "pardon efendim posetiniz delik galiba değiştireyim "deyince enistem sinirlenmis ve soylenmiş "kizim ben rizeliyim, cay icmesini bana mi ogretiyosun "demez mi !!!

Ben kastamonu da ogrencıyım zaten olay burda kopuyor kendılıgındengecen gun bır duragın onunden gecıyordum heryerdekı durakların durumunu bılırsınız ask ılanları,kinler,nefretler hep oralara dökülür gelelim sadede herneyse yürüyorduk duragın önünden geçerken bir baktık çok güzel bir sekilde durak boyanmıs ama gel gelelım bu boyamanın uzerıne duragı boyayan elemanımız GENÇLE DURAGIMIZI LÜTFEN TÖMÜZ DUTALIM! diye devasa harflerle dipnot bırakmıs

Yine bir gün Canakkale'ye merkez kampüse gitmistik arkadaslarla.Vapurla karsiye geçtikten sonra vapurdan iner inmez iskelede bir kokoreççi dikkatimi çekti.Amcam aynen sunlari yazmis kokoreç arabasının üzerine; "No mac donald Yez kokareç.isxir W.W.W.KOKAREÇÇİ.COM.tr.

Yine ayni gün Canakkale'de dolasirken bir pasaja girdik arkadaslarla.O sirada tuvalete gitmem gerekti.Tuvaleti buldum ve bir anda tuvaletin kapisindaki yaziyla karsi karsiya geldim : "Bu is bedava olmaz!"

Bizim siniftan bir arkadas geçenlerde kiz arkadasiyla beraber minibüse biniyor.Gelibolu'daki minübüslerde elli bin lira ögrenci indirimi vardir.Elemanin kiz arkadasi ögrenci degil.Arkaya geçip oturuyorlar ve parayi uzatiyorlar; "Bir ögrenci,bir tam".Soför arkaya söyle bir dönüyor ve; "Her saçini uzatan,küpe takan ögrenci oluyor kardesim!,hani senin kravatin ceketin?" Arkadas yanitliyor ,"Iyi de abi ben üniversite ögrencisiyim". Adam sinirleniyor, "En azindan bi kravat tak bari".Neyse mevzu kapaniyor.Soför elli bin lira daha istiyor elemandan.Daha sonra yol boyunca soför sinirinden kendi kendine söyleniyor.Biraz ileride bastonlu yasli bir amca minübüse biniyor ve soför lafi patlatiyor; "Ne o amca yoksa sen de mi ögrencisin?"

Beni güldürdü sizi de güldürsün :D Uzun zamandır bakmıyormuum buraya artık daha sık bakar eklerim :D

Kullanıcı avatarı
PLaToNiKYuSuFCu
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen PLaToNiKYuSuFCu »

Hepsi mükemmel :haha: Teşekkürler baya güldüm :D

Kullanıcı avatarı
İlleqaL
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen İlleqaL »

:haha: :haha: :haha: çok Komikmiş Harbiden :heh:

Kullanıcı avatarı
anamenia
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Teşekkürler :D

Kullanıcı avatarı
anamenia
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Bunlar gerçekten de yaşanmış inanabiliyor musunuz?
Sibirya'nın köylerinden birinde cenaze mezarlığa
götürülüyormuş.Mısır tarlasının ortasında tabut köylülerin
ellerinden düşüvermiş.Tabutun içindeki ceset düşüp dereye yuvarlanmış.
Akıntı, cesedi dinamitle avlanan balıkçıların yanına sürüklemiş.
Balıkçılar "Acaba adamı dinamitle biz mi öldürdük"
diye endişeye kapılarak cesedi askeri kışlanın tellerine bırakmışlar. Nöbetçi
er, bölgeye birinin yaklaştığını düşünerek cesedi yaylım ateşine
tutmuş. Hemen ambulans çağrılmış. Delik deşik olan ceset hastaneye kaldırılmış.
Operasyon altı saat sürmüş. Ameliyattan çıkan doktor alnından akan
terleri silmiş ve "çok zor oldu ama galiba yaşayacak" demiş.

Jake Fen isimli Macar adam, eşini korkutmak için
kendini asmiş pozu verdi... Eve gelen eş kocasını o halde gorünce
bayıldı.. Kapıyı açık gören komşu kadın içeri girince iki cesetle
karşılaştığını sanıp evi soydu. Topladıkları ile çıkarken Jake kadına bir
tekme attı. Cesedin canlandığını sanan kadın korkudan öldü..Jake beraat etti..

Kullanıcı avatarı
anamenia
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Ben ve yaz aşkım sahilde yürümekteyiz, tam güneş denizin içine batmak üzere ve o manzaranın önünde fotoğraf çekilmek istiyoruz. Güneş her an batabilir ve manzara güme gitmek üzere. Çevrede de bizden başka şahsiyet yok.. O anda birden nerdeyse takım elbiseyle karşıdan gelen bir vatandaş görüyoruz. Hemen yanına koşuyorum ve elimdeki fotoğraf makinesini ve kız arkadaşımı göstererek" Abi pardon ya, şurada bir fotoğraf çekilebilir miyiz ?" diyorum.. Adam bir makineye, bir bana, bir kıza ve bir de sahilde batan güneşe bakıp " Herhalde çekilebilirsiniz, burası kamuya açık bir yerdir, sorun olmaz" diyor ve yürüyüp gidiyor..

Bir gün marketin birinde meyve reyonunda meyvelerden tadıyordum. İşte kiraz, şeftali vs vs... Görevli de bana bakıyor ama ben hiç aldırmadan yemeye devam ediyorum. Sonun da görevli yavaşça yanıma yaklaştı ve: "Abla karpuz da keselim mi?" dedi...

Arkadaş evde bangır bangır müzik dinliyormuş. Annesi de çıkarmış elektrik süpürgesini bütün evi süpürüyormuş. Tabi gürültüden aletin sesini duymuyo... Müziği kapatınca fark etmişler ki kadın çalışmayan süpürgeyle bütün evi dolaşıyormuş yarım saattir.