İtalya Monza Pisti Tehlikede

Dünyanın bir numaralı motor sporu hayranları bu bölüm sizin için!!!
Cevapla
Kullanıcı avatarı
MeLo
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili
Mesajlar: 341
Kayıt: 22 Kas 2005 [ 10:05 ]

İtalya Monza Pisti Tehlikede

Mesaj gönderen MeLo »

Resim

Bir İtalyan mahkemesinin, Monza pistinde oluşan gürültü nedeniyle açtığı dava İtalya GP’sini tehlikeye soktu. Alınan karara göre yeterli susturucu olmayan araçlar yarışamayacak.
Mahkemenin, bir çok kişinin duymak istediği Formula 1 araçlarının çıkardığı seslerin, Biassono sakinlerini rahatsız ettiği ve bu yüzden böyle bir karar aldığı belirtildi. F1 severleri kızdıracak bir açıklama yapan davanın yargıcı Marco Manunta “Gereksiz, tehlikeli ve sosyal açıdan yararsız bir organizasyon” şeklinde konuştu.
Diğer yandan karara itiraz edeceklerini belirten Monza pisti başkanı Enrico Ferrari “Ciddi bir durumla karşı karşıyayız. Bu durumda gelecek yıl F1’e ev sahipliği yapamayız. Aksi takdirde pisti kapatmak zorundayız” dedi.

Eğer uzun yıllardır F1’de bulunan Monza pisti takvimden çıkarılırsa yarışın diğer pistlerde yapılması gündeme gelebilir ve olasılıklar arasında Ferrari’nin testlerini yaptığı F1 standartlarındaki Mugello pisti (Ferrari, 1988 bu pisti satın almıştı) bulunuyor. Bu pist aynı zamanda Moto GP şampiyonasına da ev sahipliği yapıyor. Ancak diğer takımların, Ferrari’nin avantajlı olacağı böyle bir karara nasıl tepki verecekleri de, başka bir önemli nokta.Cevapla