FUTBOLCULARA VERİLEN CEZALAR

Anadolu takımları, Şampiyonlar Ligi,UEFA Kupası hakkında da bilgiler bulabilirsiniz...
Cevapla
Kullanıcı avatarı
beşiktAŞK
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye
Mesajlar: 844
Kayıt: 25 Kas 2005 [ 11:38 ]

FUTBOLCULARA VERİLEN CEZALAR

Mesaj gönderen beşiktAŞK »

FIFA’nın açıklamasında, saha ve stat koridorlarındaki olaylarda adı geçen milli futbolcu Alpay Özalan’a 6 maç men cezası ve 15 bin İsviçre Frangı para cezası artı bin İsviçre Frangı duruşma masrafı, Emre Belözoğlu’na 6 maç men cezası ve 15 bin İsviçre Frangı para cezası artı bin İsviçre Frangı duruşma masrafı, Serkan Balcı’ya 2 maç men cezası ve 5 bin İsviçre Frangı para cezası artı 500 İsviçre Frangıduruşma masrafı cezaları verildiği belirtildi.

FIFA Disiplin Kurulu, Milli Takım antrenörü Mehmet Özdilek’e de 12ay hak mahrumiyeti ve 15 bin İsviçre Frangı para cezası artı bin İsviçre Frangı duruşma masrafı cezası verdi.

HUGGEL’E 6 MAÇ CEZA
FIFA Disiplin Kurulu, İsviçreli futbolcu Benjamin Huggel’e 6 maç men ve 15 bin artı 500 İsviçre Frangı cezaya hükmetti. İsviçre Milli Takımı fizyoterapisti Stephan Meyer de 2 maç men ve 6.500 artı 500 İsviçre Frangı ceza aldı.

FIFA’nın resmi açıklamasında, hak mahrumiyeti cezalarının bugünden itibaren başlayacağı, maç cezalarının da ilk milli maçtan itibaren uygulanacağı, para cezalarının ise 30 gün içinde tahsil edileceği belirtildi.

Öte yandan, Serkan Balcı ve Stephan Meyer’ın FIFA Tahkim Kurulu’na başvuramayacakları ifade edildi.Cevapla