TÜRKİYE 'nin Rakipleri Yaptığı Maçlar:

Anadolu takımları, Şampiyonlar Ligi,UEFA Kupası hakkında da bilgiler bulabilirsiniz...
Cevapla
Kullanıcı avatarı
$EI-IZAI)E
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye
Mesajlar: 790
Kayıt: 22 Kas 2005 [ 10:05 ]

TÜRKİYE 'nin Rakipleri Yaptığı Maçlar:

Mesaj gönderen $EI-IZAI)E »

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri'nde, © Grubu'nda Yunanistan, Norveç, Bosna-Hersek, Macaristan, Moldova ve Malta ile eşleşen (A) Milli Futbol Takımı, geçmişte bu ekiplerle yaptığı maçlarda genelde başarılı sonuçlar aldı.

(A) milliler, grubun seri başı, son Avrupa şampiyonu Yunanistan ile daha önce yaptığı 7 maçın 5'ini kazandı, 2'sinde berabere kaldı, komşusuna hiç yenilmedi.

Norveç ile yaptığı 7 maçtan 3'ünü kazanan, 3'ünü yitiren, 1'inde de berabere kalan Türkiye, Moldova'yla oynadığı 6 maçın 5'ini kazandı, 1'inde berabere kaldı.

Bosna-Hersek'e tarihindeki tek maçta yenilen ay-yıldızlı ekip, Macaristan karşısında 8 randevudan 2'sini kazandı, 1'inde berabere kaldı, 5'inde yenildi.

Türk Milli Takımı ayrıca, Malta ile yaptığı 4 maçtan da galip ayrılmayı bildi.

Terim kuradan memnun...

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde çekilen kuradan memnun olduklarını söyledi.

Terim, grupta Türkiye, Yunanistan ve Norveç üçlüsünün dikkati çektiğini ifade ederek, "Bosna-Hersek’i de bunlara katabiliriz. Ne çok kötü, ne de çok iyi diyebileceğimiz bir grup oldu. Kuradan memnunuz" dedi.

Gruptaki takımları da değerlendiren Fatih Terim, "Son Avrupa şampiyonu Yunanistan ile 2006 Dünya Kupası Eleme Grubu’nda eşleşmiştik. Norveç, bizim gibi play-off’tan dönmüş bir ekip.

Bosna-Hersek ise Dünya Kupası Finalleri’ne gitmeyi son saniyelerde kaybetmiş. Macaristan geçmişini arayan bir görüntü içinde. Moldova yabancımız değil. Malta ile uzun zamandır oynamıyorduk, yeniden eşleştik. Türkiye bu gruptan çıkacaktır" diye konuştu.Cevapla