"Dünyada Tek Bir Dev Olacak: Fenerbahçe"

Fenerbahçeliler burası sizin
Cevapla
Kullanıcı avatarı
xkursatxanaratx
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye
Mesajlar: 190
Kayıt: 06 Ara 2005 [ 13:07 ]

"Dünyada Tek Bir Dev Olacak: Fenerbahçe"

Mesaj gönderen xkursatxanaratx »

Resim

Başkanımız Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda bir konuşma yaptı. Başkanımız konuşmasında şunları söyledi:
"Bugün çok heyecanlıyım. Fenerbahçeli olmak, burada saygı görmek çok önemli. Gelecekten korkuyorum, 1998’den bu yana çok şeyler yaptık. Önümüzdeki 3 yıl için yapılacak çok şeyler var. 3 sene sonra buraya geldiğimizde umarım yüzümüz ak olur.

Geçmişten biraz hatırlatma yapacağım. Sevgili Halit Ağabey bir yazı yazdı: "Fenerbahçe’de Sermaye Devrimi". "Mart başında Fenerbahçe’de yapılacak kongreler hep bir anlam taşır. Sokak kongresi, tribün altı kongresi yapılmıştı. Fenerbahçe’de şimdi ise durum çok farklı. Grupların hegamonyasında yapılan ve sermayenin girdiği kongreler yok artık. Artık kulüpte her şey değişti, Fenerbahçe’de Sermaye devrimi yapıldı ve bunu da yapan Aziz Yıldırım oldu. Kendisi bir sürü tesisi kulübe kazandırdı.

Bir tek yapmadığım şey var. O da Üniversite. Sıkıntılarımız var, her yıl kulüp bütçesinden o konuya para kaydırıyoruz, üniversite konusunda ise fizibilite etütlerinde hazır olmadığımız görülüyor. Ben hiçbir zaman sosyal olayların karşında olmadım, her zaman yanındayım.

Tenkiti her zaman yapacağız ama futbol ile ilgili tenkitler Haziran ayında yapılır, bizim de tenkitlerden bir şeyler almamız lazım, ama yapıcı olanlardan. Üç yıllık bir dönem yapacağız. 3 şeye önem verdim. 1.si sportif başarı, bunun için de tesisleşme önemli, bunları geldiğim günden beri devam ettiriyorum ama biz bunların tapusuna sahip değiliz stadı almak için gittiğimizde, 35 Trilyon istediler ama alamadık, ilerde alacağız. Biz stadı yaptık ve sizler sayesinde geri dönüşümü oldu. Statta eksikler var. Zannediyorum ki Mayıs ayında stadımızda ısıtma problemini çözeceğiz. Kış aylarında bile + 10 derece olacak. Tişörtle maç izleyebileceğiz. 30 milyonu bulan bir masrafla Fenerium tribününü açtık. Migros ve Telsim’e teşekkürlerimizi sunuyoruz. Maraton tribününü de kendi imkanlarımızla yaptık.

Yapacağımız tesislerde şunu düşünüyoruz, tesislerin geri dönüşümü olsun. 3 şekil yönetim şekli var. 1- Aile şirketleri. 2- Şahıs şirketleri. Türkiye’de bu iki yönetim şeklinin dışında bir durum bulunuyor. Bu da kulüplerin özel bir statüsü olması. O zaman bu kulüplerin geleceğini taraftarların üzerine yıkmak gerekiyor onlara da sorumluluk vermek gerekir herkesin başkan olduğu bir sistem. 100. yılda 100 bin kart. Bu kart sizlere ve bizlere bir şey verecek, içini dolduracağız. Sizin bankanızda paranız varsa Fenerbahçe kartını kredi kartı olarak kullanabileceksiniz. 70-75 Milyon dolar bunun getirisi, Bütçe 125 Milyon, bunla beraber 200 Milyona çıkacak. Aksaklıklar var biliyoruz ama her Fenerbahçeli’ye gideceğiz. Dünya devi Fenerbahçe olacak, bunu rahatlıkla görüyorum ve rahatlıkla söylüyorum.

Küfür örf ve adetlerle alakası olmayan bir durum ama kendini bilmezlerin kullandığı şeyler var. Bizim lugatlarımızda yok ama biz yaratıyoruz, küfüre karşıyım hem bizim statlarımızda, hem de başka statlarda. Bizlere görev devletin verdiği emirlerdir. İstanbul il Güvenlik Kurulu’nda ne dediler; hiçbir taraftara bilet vermeyeceksiniz biz vermiyoruz. Geçmişte verdik ama 2 yıldır vermiyoruz. Bizim camiada olup, bu tip insanlara bilet alıp verenler hala var. Kanunu gereğini yapın, 10 kişilik gruplar var.

Ben geldiğimden beri Fenerbahçe’yi yönetenler, hiçbir takımına laf söylemediler. Sayın Yıldırım Demirören çıkıyor kürsüye Beşiktaş etiği var diyor. Biz bunun örneğini gördük 96 yılında. O zamanki başkanımız Ali Şen’e küfürler edilmişti. Beşiktaş Başkanı Sayın Süleyman Seba öbür maçta kapalı tribünün ortasına oturarak küfrü susturmuştu. Asıl etik budur. Lafla etik olmaz. Serdar Bilgili’yi gönderdiler onu da gönderecekler haberi olsun.

Okan Koç’un; Beşiktaş’tan Galatasaray’a gidecekken Ankaragücü’ne gitmesini anlayamadım. Hukuk karıştı yine. Gençlerbirliği avukatı Tahkim Kurulu’nda. Deniz Barış olayındaki. Hep son dakikada karar veriyoruz. Federasyon bu yabancı konusunu deklare etmeli, 6 yabancı mı olacak yoksa başka bir şeyler var. Elimizi kolumuzu bağlayan bir durum var. Bu konuyu Mayıs ayında bunu yapsalar. Onun için federasyonun acilen yabancı konusundaki durumu açıklasın. Biz ve başka kulüpler ona göre transferlerini belirlesin. Federasyonun bu konulara eğilmesini bekliyorum.

"İtaat et" konusuna karşıyım benim haberim yok, bu konuda çok üzgünüm, bunların olmamasını diliyorum. Özellikle Maraton alt tribününden oyuncularımızı tehdit ediyorlar, küfür ediliyor içkili bir şekilde. Bunu saklayacak bir durum yok.

100. yılımızda Chelsea, Real Madrid, Milan’ın katılacağı bir 4’lü turnuva yapacağız.

Önümüzdeki 3 yıl için korkuyorum. Türk insanın yapısında var: İnsanları aşağı çekmek. Benim korkum bu, diğerlerini aşarız. Kulübü kurumsal hale daha iyi götürmek için 2 yeni arkadaş alıyoruz yönetime. Diğer arkadaşlarımda bir değişiklik yok. Yönetici arkadaşlarımın hepsine hem sizin adınıza hem kendi adıma teşekkür ederim. Yapılan herşeyi beraber yaptık."

ResimKullanıcı avatarı
xkursatxanaratx
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye
Mesajlar: 190
Kayıt: 06 Ara 2005 [ 13:07 ]

Mesaj gönderen xkursatxanaratx »

puhahaaahahahaaa....
Bu ne yaa böyle bu kadar komik bir şeyi daha önceden görmemiştim.
Aslında komik bölümüne koyacaktım bunu ama sonra vazgeçip buraya yazmaya karar verdim.
Tabi kendi cumhuriyetcikciğinizde tek dev sizsiniz.
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Hayal dünyanıza hayranım sizin.Açık konuşayım.

Kullanıcı avatarı
evren
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili
Mesajlar: 222
Kayıt: 22 Kas 2005 [ 12:53 ]

Mesaj gönderen evren »

Arkadaşım bu mesajı silmiyorum ki bir kaç yıl sonra inşallah allah nasip ederse birlikte tekrar okuyalım bakalım o zaman düşüncelerin ne olacak

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici
Mesajlar: 6099
Kayıt: 21 Kas 2005 [ 23:54 ]

Mesaj gönderen VSaBaH »

Dünya da dev olmasına lafım yok keşke olsa Türk klubudur isterim....

Ama maalesef hayallerle yaşanmıyor.Biraz gerçekçi olmak gerekir.
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...


Resim

Cevapla