Google Earth'de Ermeni sınırı kayboldu!!!

İnternetle ilgili sorunlarınız, aradıklarınız...
Cevapla
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici
Mesajlar: 6099
Kayıt: 21 Kas 2005 [ 23:54 ]

Google Earth'de Ermeni sınırı kayboldu!!!

Mesaj gönderen VSaBaH »

Resim

Google Earth'de Ermeni sınırı kayboldu!!!

En çok kullanılan internet arama motorlarından Google, dünya haritasında Türkiye ile Ermenistan arasındaki sınıra yer vermedi.

Uydu görüntüleriyle oluşturulan 'Google Earth' programındaki dünya haritasında, Türkiye ile Ermenistan arasındaki sınır çizgisinin bir kısmı bulunmuyor. Sınırların sarı çizgilerle belirtildiği haritada Kars ilinin Ermenistan sınırını oluşturan Arpaçay Nehri bölümünde herhangi bir işarete rastlanmadığı gibi, yarım bırakılan sınırın Çıldır Gölü'ne yani Türkiye içlerine doğru uzanması da dikkat çekiyor.

Sınırın Iğdır bölümünün Ermenistan'ın başkenti Erivan'a yakın kısmında da kısa bir açıklık mevcut. Haritada, diğer ülkelerin sınırlarının karasularla belirlendiği alanların sarı sınır çizgisi ile üzerinden geçildiği görülüyor. Bu durum, sınırdaki açıklığın Arpaçay Nehri nedeniyle çizilmemiş olma ihtimalini ortadan kaldırıyor. Ermenistan'ın, Türkiye toprakları konusunda bazı iddialarını halen muhafaza ettiği biliniyor.


 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...


Resim

Kullanıcı avatarı
forumkurdu
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Mesajlar: 92
Kayıt: 19 May 2018 [ 23:12 ]

Mesaj gönderen forumkurdu »

kahrolsun ermenistAn :tuh: :tuh: :tuh: :tuh:

Cevapla