A Milli Takımımız Bakü'de

Anadolu takımları, Şampiyonlar Ligi,UEFA Kupası hakkında da bilgiler bulabilirsiniz...
Cevapla
Kullanıcı avatarı
beşiktAŞK
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye
Mesajlar: 844
Kayıt: 25 Kas 2005 [ 11:38 ]

A Milli Takımımız Bakü'de

Mesaj gönderen beşiktAŞK »

Azerbaycan Milli Futbol Takımı ile özel bir maç yapmak için Azerbaycan’a giden A Milli Futbol Takmı kafilesi, Bakü’de yoğun sevgi gösterileriyle karşılaştı.

Bakü Üniversitesi’nde okuyan Türk öğrenciler, Haydar Aliyev Havaalanı’nda ellerinde bayraklarla önce futbolcuların, ardından da Fatih Terim’in çevresini sararak, “İmparator Fatih Terim” ve “Cimbom’un şampiyon olması engellenemez” sloganları attılar.

Hakan Şükür lehine de slogan atan Galatasaray taraftarı olan öğrenciler, sarı-lacivertli futbolcu Selçuk’u ise protesto ettiler.

Faith Terim, havaalanı çıkışında yaptığı açıklamada, 10 yıl önce bu ülkeye geldiğinde çok heyecanlandığını belirterek, “Şimdi de kardeş Azerbaycan’a gelmekten hem mutluluk duydum hem heyecanlandım. Buraya genç bir kadroyla gelişimizin nedeni bu maçın UEFA’nın maç programında olmayışından dolayıdır. Ayrıca takımlarımızın ligdeki durumu çok kritik. Bu nedenle de takımların as oyuncularını getiremedik. Milli takımların genci, yaşlısı, birincisi ve ikincisi olmaz. Milli takım, milli takımdır.

Aslında bu, UEFA’nın bize verdiği maç tarihi değildir. Bu bizim federasyonumuzun Azerbaycan’a yaptığı bir jesttir. Takımlarımızın çok kritik durumda olması ve Avrupa takımlarının maç teklifimizi kabul etmemeleri nedeniyle Azerbaycan ile programda olmayan bir maç yapmak durumunda kaldık.”

Havaalanından Hyatt Park Otel’e geçen A Milli Takım, Saı günü akşamı bir antrenman yapacak.Cevapla