FIFA cezayı 3 maça indirdi.

Anadolu takımları, Şampiyonlar Ligi,UEFA Kupası hakkında da bilgiler bulabilirsiniz...
Cevapla
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici
Mesajlar: 6106
Kayıt: 21 Kas 2005 [ 23:54 ]

FIFA cezayı 3 maça indirdi.

Mesaj gönderen VSaBaH »

FIFA cezayı 3 maça indirdi

Resim

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), Dünya Kupası elemelerinde İsviçre ile yapılan maçta çıkan olaylar nedeniyle verilen 6 maçlık tarafsız sahada oynama cezasını 3 maça indirdi.


Futbol federasyonunun Türkiye'ye verilen cezayla ilgili FIFA Tahkim Kuruluna yaptığı yeniden değerlendirme başvurusunu görüşen kurul, Türkiye'nin önceki kararla aldığı evinde oynayacağı 6 resmi maçın tarafsız sahada ve kapalı kapılar arkasında oynaması cezasını fazla bularak cezayı 3 maça indirdi.

Ancak, Türkiye'nin tarafsız sahada yapacağı bu üç maçta veya milli takımın yapacağı resmi olmayan maçlarda da olay meydana gelmesi durumunda eski cezanın aynen geçerli olacağı kaydedildi. Takhim kurulu ayrıca milli futbolcu Emre Belözoğlu ve İsviçreli Benjamin Huggel'in 6 maçlık cezasını da 4 maça çekti.

Türkiye ile İsviçre (A) Milli Takımları arasında 16 Kasım 2005'te oynanan Dünya Kupası elemeleri play-off baraj rövanş maçında yaşananlar nedeniyle 6 maç ceza alan Türkiye'de, futbol federasyonu kararı ağır bularak Uluslararası Spor Mahkemesi'ne (CAS) başvuruda bulunmuş fakat FIFA Tahkim Kuruluna yapılan yeniden değerlendirme başvurusunun kabul edilmesinin ardından CAS'a yapılan başvuru askıya alınmıştı.

FIFA'nın resmi internet sitesinde yer alan habere göre futbol federasyonunun ve her iki futbolcunun da tüm spor kamuoyundan açıkça özür dilemesinin ceza indirimine gidilmesinde etkili olduğu, ceza indiriminde en önemli gerekçenin ise futbol federasyonunun olaylarla ilgili tüm sorumluluğu üstlenerek bundan sonraki maçlarda bu türden bir olayın bir daha meydana gelmeyeceği şeklinde garanti vermesinin etkili olduğu duyuruldu.

Tarafsız sahada oynanacak maçlar
Cezanın 3 maça indirilmesiyle A Milli Takım, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde 6 Eylül 2006'da yapacağı Malta, 11 Ekim 2006'da yapacağı Moldova ve 28 Mart 2007'de yapacağı Norveç maçlarını tarafsız sahada yapacak.

Buna göre milli takım sahasındaki ilk resmi maçında 12 Eylül 2007 tarihinde Macaristan ile karşılaşacak. Avrupa Futbol Şampiyonası (C) Grubunda mücadele edecek ay-yıldızlılar, grubunda yapayapacağı 12 maçtan sadece 3'ünde seyircisi karşısına çıkacak.


 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...


Resim

Cevapla