Kulübümüz'den Açıklama

Bütün Beşiktaşlılar buraya....
Cevapla
Siyah_Beyaz
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili
Mesajlar: 1424
Kayıt: 22 Kas 2005 [ 12:52 ]

Kulübümüz'den Açıklama

Mesaj gönderen Siyah_Beyaz »

13 Şubat 2006 tarihinde Habertürk TV kanalında yayınlanan Şeref Tribünü programında, Kulübümüz ile ilgili ortaya atılan iddialara yanıtımızdır:
Rayting uğruna tv programcılığını, Beşiktaş’ın her türlü değerinin üzerinde tuttuğu açıkça görülen Tuğrul Yenidoğan, 13 Şubat Pazartesi gecesi yaptığı tv programında, Kulübümüz hakkında amacından uzaklaşarak, küçük düşürücü ve çirkin iddialarda bulunmuştur.

Tuğrul Yenidoğan’ın iddialarından birisi olan, Fulya’nın reklam panolarının kiralanması ile ilgili şöyle bir süreç izlenmiştir:

1-) Fulya projemiz kapsamında inşaat alanının çevresinde reklam parapetleri konularak Kulübümüz’e gelir temin edilmesi düşüncesiyle, reklam sergilenmesi işi ile ilgili; yazılı ve sözlü olarak alınan tekliflerden en yükseği olması sebebiyle Batu Reklamcılık Tic.ve San. Ltd. Şti. ile 30.08.2005 tarihinde bir sözleşme akdedilmiş ve firmadan gerekli teminat ile ödeme programı çerçevesinde çekler alınmıştır. Yapılan bu sözleşmenin 4.4. maddesinde “Yetkili resmi kurumların yetkileri dahilinde aldıkları kararlar nedeniyle işbu sözleşmenin uygulanması İMKANSIZ HALE GELİRSE TARAFLAR BU NEDENLE BİRBİRLERİNDEN ZARAR VE ZİYAN TAZMİNİ TALEBİNDE BULUNMAYACAKLARDIR.” hükmü yer almasına rağmen, Kulüp ile Belediye arasındaki ruhsatla ilgili hususu bahane ederek, sözleşme kapsamında Kulübümüz’e vermiş olduğu ÇEKLERİN GÜNÜ GELİNCE ÖDEMEMEK ARZUSU İÇİNDE OLAN Batu Reklamcılık Tic.ve San. Ltd. Şti., hukuki bir uyuşmazlık yaratarak sözleşmeden dönme arzusunu dile getirmiş ve durumu Ticaret Mahkemesine taşımıştır. Batu Reklamcılık Tic.ve San. Ltd. Şti.’nin bu beyanı ve başvurusu hukuki olmadığı gibi, sözleşmenin uygulanması da İMKANSIZ HALE GELMİŞ DEĞİLDİR. Batu Reklamcılık Tic.ve San.Ltd. Şti. yargılama devam ederken bir kamuoyu baskısı yaratma gayesiyle de konuyu tamamen kendi açısından ve de gerçek olmayan bir takım saptırmalarla, tüm basında anlatmaya çalışmıştır.

Konu ana hatlarıyla bu safhada iken ve yargıya taşınmışken, Tuğrul Yenidoğan kendi tv programında sansasyonel bir durum yaratarak haksız ve kamuoyunu yanlış yönlendirecek yorum ve açıklamalar yapmak suretiyle; konuyu, kanunen suç olan mesnetsiz eylem ve yargısız infaza büründürmüştür.

2-) Batu Reklamcılık Tic. ve San. Ltd. Şti.’nin Kulübümüz’e reklam teklifi vermesine aracılık ettiği ve bu işle ilgili olarak da Batu Reklamcılık Tic. ve San. Ltd. Şit.’nden 200 bin dolar komisyon aldığı iddia edilen Osman Çobanoğlu’nun, 20 bin kongre üyemizden birisi olması dışında Yönetim Kurulumuz ile hiçbir alakası yoktur. Bu şahıs ile Batu Reklamcılık Tic. ve San. Ltd. Şti. arasındaki hiçbir ilişki Yönetimimiz'i bağlamaz. 3. şahısların birbirleri arasındaki ilişkiler için Yönetim Kurulumuz’un “dolandırıcılıkla” itham edilmesi insafsız, haksız ve çirkin bir saldırıdır.

Yine aynı programda bazı iddiaların hedefi olan Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Bülent Deriş ve Dernekler Komitesi Başkanımız Sayın Güven Kulabaş ile ilgili kayıtlar incelenmiş olup; Dernekler Komitesi Başkanımız Sayın Güven Kulabaş’ın hiçbir borçlu hesabı ve Kulübümüz’e herhangi bir borcunun olmadığı; Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Bülent Deriş’in ise ödemediği iddia edilen üyelik bedellerinin üyeliklerin yapıldığı tarihler itibariyle, cari hesabına borç kaydedildiği, karşılığında alınan muhtelif senetlerle de ödendiği görülmüştür.

Geçmişten bu yana zaman zaman aynı sistemin işlediği, bu hususlarda Sayın Fikret Orman’ın da içinde bulunduğu yönetimlerce de ve kendisi tarafından da aynı şekillerde işlem yapıldığı kayıtlarda var iken, Fikret Orman’ın katıldığı programda ekranda belirtilen konuları sanki hayatında ilk defa duyuyormuş gibi mimikler takınması ve “Bu duyduklarımdan utanıyorum” gibi ifadeler kullanması ve davranışları, gayri samimi, nifak sokucu, utanç verici olarak bulunmuştur.

Kulübümüz’ün işleyişi içerisinde yıllardır sürdürülen sistem gereği, Yönetim Kurulu Üyelerimiz'in borçları veya alacakları oluşmaktadır. Bu borçlar veya alacaklar dönem içerisinde nakten veya vadeli olarak kendilerinden tahsil edilmekte ya da kendilerine ödeme olarak yapılmaktadır.

Bütün bu konular, gerek program yapımcısı ve gerekse konuğu Sayın Fikret Orman tarafından gayet iyi bilinmesine rağmen, art niyetli bir şekilde saptırılarak, basit rayting düşünceleri ve seçim hesapları içerisinde Yönetim Kurulumuz’u yıpratmaya yönelik bir malzeme olarak kullanılmaya çalışılmıştır.

Ayrıca Sayın Fikret Orman bahsetmiş olduğu 1000 üyenin aidatlarını ve hiç bahsetmemiş olduğu yeni üye kayıt bedellerinin ödemesini de programda suçladığı Sayın Bülent Deriş gibi, geçmişte vadeli çeklerle yapmıştır.

Beşiktaş üzerinden çıkar sağlamayı hedefleyen, bu uğurda 103 yıllık Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün etik değerlerini, Başkanlık makamını hiçe sayan Tuğrul Yenidoğan’ı, alaycı ifadeler kullanan program yorumcularını ve konuk olduğu bu programda gerçekleri bilmesine hatta aynı programda 1000 üyenin aidatlarının kendisi tarafından toplu olarak yatırıldığını ifade etmesine rağmen, Yönetim Kurulumuz’u yıpratmak adına bu tezgahın parçası olan Fikret Orman’ı esefle kınıyoruz.

Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız,

BEŞİKTAŞ JK

(LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP! sitesinden alınmıştır)
En son Siyah_Beyaz tarafından 20 Şub 2006 [ 11:28 ] tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.Kullanıcı avatarı
ozgurcocuk
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye
Mesajlar: 476
Kayıt: 23 Kas 2005 [ 13:15 ]

Mesaj gönderen ozgurcocuk »

olum bu adam baya ileri gitmiş

Cevapla