ÖNDER TURACI, TÜRKİYE'Yİ TERCİH ETTİ

Anadolu takımları, Şampiyonlar Ligi,UEFA Kupası hakkında da bilgiler bulabilirsiniz...
Cevapla
Kullanıcı avatarı
beşiktAŞK
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye
Mesajlar: 844
Kayıt: 25 Kas 2005 [ 11:38 ]

ÖNDER TURACI, TÜRKİYE'Yİ TERCİH ETTİ

Mesaj gönderen beşiktAŞK »

Belçika'nın, Lüksemburg ile oynayacağı karşılaşma için milli takım aday kadrosuna davet edilen Fenerbahçeli futbolcu Önder Turacı, Türk Milli Takımı'nda oynamak istediğini söyledi.
(A) Milli Takım formasını, Belarus ile 2004 yılında oynanan özel maçta giyen, ancak maçın resmi olmaması nedeniyle statüde geçerli sayılmayan Önder, Fenerbahçe Kulübü'nün resmi internet sitesi aracılığıyla yaptığı açıklamada, ''Belçika Milli Takımı'na çağrılmak gurur verici, ancak benim için önemli olan, şu anda Fenerbahçe'nin Ankaraspor ile oynayacağı maç ve onun sonrasındaki Fortis Türkiye Kupası maçı. Milli Takım ile ilgili görüşlerimi daha önce belirtmiştim. Tabii ki gönlüm Türk Milli Takımı'ndan yana. Bunu her defasında dile getiriyorum'' dedi.

Milli takımlar ile ilgili düşüncelerini şimdilik bir kenara bırakıp, Fenerbahçe'nin maçlarına konsantre olduğunu anlatan Önder, ''Diğer konularla ilgili, zamanı gelince, ne yapmam gerekiyorsa onu yapacağım'' ifadesini kullandı.


-MİLLİ TAKIM DA ONU İSTİYOR-


(A) Milli Futbol Takımı Antrenörü Müfit Erkasap, Önder gibi iyi bir oyuncuyu milli takımda görmeyi çok istediklerini söyledi.

Önder'e ihtiyaçlarının olduğunu anlatan Erkasap, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Şu anda prosedür olarak kendisini milli takıma alma şansımız yok. 21 yaşından önce UEFA'ya hem kendisinin, hem de federasyonun başvurarak tercih yapması gerekirdi. Bu atlanmış. Şimdi ise Önder, kendisi bu girişimde bulunarak tercihini yapmalı. Önder'i milli takımımızda görmek isteriz. 'Oynayabilir' belgesini alsın, hemen 1 Mart'ta oynayacağımız Çek Cumhuriyeti maçının kadrosuna alalım'' dedi.

Öte yandan, (A) Milli Takım'da oynamak istediğini açıklayan Önder Turacı'nın, avukatı aracılığıyla, Türk Milli Takımı'nda oynayabilmek için UEFA nezdinde girişimlere başlayacağı öğrenildi.Kullanıcı avatarı
beşiktAŞK
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye
Mesajlar: 844
Kayıt: 25 Kas 2005 [ 11:38 ]

Mesaj gönderen beşiktAŞK »

önder gibi hollandanın heerenveen takımında da uğur diye bir türk oyuncu vardı ve bayağı iyi oynuyordu...ama onu elimizden kaçırdık ve o hollanda milli takımını seçti...böyle yetenekli genç furbolcuları elimizdem kaçırmamamız gerekir...milli takım olarak bu konuya daha fazla özen göstermeliyiz ve oyuncuları kaçırmamalıyız...başarılar!!!

Cevapla