Yıldırım rekora gidiyor

Fenerbahçeliler burası sizin
Cevapla
Kullanıcı avatarı
evren
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili
Mesajlar: 222
Kayıt: 22 Kas 2005 [ 12:53 ]

Yıldırım rekora gidiyor

Mesaj gönderen evren »

Resim
Fenerbahçe’de bugün başlayacak kongre öncesi Aziz Yıldırım dışında henüz başkan adayı yok. Sarı-Lacivertli kulüpte daha önce girdiği altı seçimin dördünde tek aday olan Yıldırım, yedinci kez başkan olmak için üyelerden oy isteyecek. Başkan Aziz Yıldırım’ın mevcut yönetimden bazı isimleri değiştireceği de öğrenildi. Yeni yönetimin görev süresinin Fenerbahçe’nin kuruluşunun 100. yılına denk gelmesi nedeniyle, başkanlık için değil, yönetim kurulu üyelikleri için büyük yarış yaşanacak. Kongrede başkanlık seçimi, Fenerbahçe tarihinde ilk kez üç yıl için yapılacak.

VEFA KÜÇÜK’LE YARIŞTI

Fenerbahçe’ye ilk kez 15 Şubat 1998’deki olağan kongrede başkan seçilen Yıldırım, 4 olağan, 2 de olağanüstü kongrede 6 kez başkanlık koltuğuna oturdu. İlk seçiminde Vefa Küçük ve Ömer Çavuşoğlu ile yarışan Yıldırım, Küçük’e verilen 1468 oya karşı, bin 469 oy alarak, sadece 1 oy farkla seçimi kazandı, ancak yönetim kurulu seçiminde kazanan taraf Küçük’ün listesi oldu. Yıldırım, kısa bir süre Küçük’ün listesiyle görev yaptıktan sonra, 14 Haziran 1998’de gerçekleştirilen olağanüstü kongreye tek aday olarak girdi ve yeni yönetimiyle 2. kez başkan seçildi.

ADIM ADIM TARİHE YÜRÜYOR

20 Şubat 2002’deki olağan genel kurulda başkanlık için yine Vefa Küçük ile yarışan Yıldırım, Küçük karşısında 2. kez kazanan taraf oldu. 1 Temmuz 2001’deki olağanüstü kongreye tek aday olarak giren Aziz Yıldırım, 4. kez kulüp başkanlığına seçildi. Yıldırım, 3 Mart 2002 ve 7 Mart 2004’teki olağan genel kurul toplantılarında da tek aday olarak girdiği seçimlerin ardından başkanlığını sürdürdü. Aziz Yıldırım, bugün başlayacak kongrede seçilmesi durumunda, 16,5 yıl başkanlık yapan (1934-1950) Şükrü Saracoğlu’nun ardından, üst üste en uzun süre başkanlık yapan 2. 'i başkan olacak.Cevapla