Gelirleri Giderlerine Denk Bir Fenerbahçe Yaratacağız!

Fenerbahçeliler burası sizin
Cevapla
Kullanıcı avatarı
evren
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili
Mesajlar: 222
Kayıt: 22 Kas 2005 [ 12:53 ]

Gelirleri Giderlerine Denk Bir Fenerbahçe Yaratacağız!

Mesaj gönderen evren »

Resim

İkinci Başkanımız Nihat Özdemir, bugün CNN Türk’te konuk olarak katıldığı programda 4-5 Mart tarihlerinde yapılacak kongre ve kulübümüzün yeni çalışmaları ile ilgili soruları yanıtladı.

Nihat Özdemir, Fenerbahçemizin yeni dönemde yapmayı planladığı projeleri şöyle anlattı: “Fenerbahçemizin en önemli hedeflerinden bir tanesi Anadolu yakasında yapılması hedeflenen kapalı spor salonu projesidir. Konu ile ilgili olarak arsa ve proje çalışmaları devam ediyor. Yeni dönemde Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Avrupa ve Dünyada örnek kulüplerden biri haline gelmesini sağlamak için de projelerimiz bulunuyor ve bunları da hayata geçireceğiz.”

4-5 Mart tarihlerinde yapılacak kongre ile ilgili olarak ise İkinci Başkanımız, “10 bin üyemiz aidatlarını yatırarak oy kullanma hakkını elde etti. Başkanımız Aziz Yıldırım dışında camiamızdan aday olan olmadı. Bunun nedeni de Fenerbahçe camiasının yönetim kuruluna ve başkanımıza olan güvenidir. Geçmişte yapmış olduğumuz ve gelecekte yapacağımız projeleri kongrede açıklayacağız. Üyelerimizin oy kullanmaları ve katılım sağlamaları hepimiz için büyük önem taşıyor.
Kongrede Başkanımız Aziz Yıldırım tek aday, yönetim kurulumuz için 15 yönetici ve 7 yedek isim bulunuyor. Yönetim kurulumuza yeni isimler tabii ki seçilecektir. Önümüzdeki 3 yıl boyunca 100. yılı da kapsayacak layık bir yönetim seçmek için başkanımız görüşmelerini sürdürüyor. Yönetimlerde istikrar çok önemlidir. 15 milyon dolarlık gelir bulunan ve doğru dürüst bir tesisi olmayan Fenerbahçe Kulübü’nün, 8 yıllık Aziz Yıldırım yönetiminde önemli bir noktaya geldi, bugün 130 milyon doların üzerinde bir bütçeyle olağan genel kurula gidiyoruz. Kulüp gelirleri, 8 yılda yaklaşık 10 kat arttı, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı da önemli bir gelir kaynağı haline dönüştü ve buna bağlı reklam gelirleri de arttı. Gelirler büyüdükçe, giderler de arttıyor, Biz, gelirleri giderlerine denk olan bir Fenerbahçe yaratmak hedefindeyiz. Kongrede yeni seçilecek olan arkadaşlarımız ile birlikte yolumuza devam edeceğiz.” diye konuştu.

Nihat Özdemir futbol takımımız ile ilgili olarak ise şunları söyledi: “Fenerbahçe’nin temel hedefi Avrupa’da başarıyı sağlamaktır. Bu tesisler, bu olanaklar ve bu taraftarlar ile mutlaka Avrupa’da başarı yakalanacaktır. Büyük gelirleriniz varsa büyük transferler yapabilirsiniz. Bizler Anelka, Alex, Appiah gibi büyük isimleri transfer ederek bunları gerçekleştirmiş olduk. Bu yıl sonunda da Fenerbahçe’ye iyi yerlere taşıyacak bir - iki yıldız transfer tabii ki yapacağız. Plan ve hedeflerimiz bu doğrultudadır.

Fenerbahçe taraftarı sezonunun ilk devresinin sonunda Fenerbahçe şampiyon oldu gibi bir rehavete kapıldı bunda basının da katkısı oldu. Ama görüldü ki; 3 puanlık sistemde gevşemeye ya da ilk yarıdan şampiyon olduk demek gibi lüks yok. Ama şöyle de bir gerçek var: Fenerbahçe Futbol Takımı geçtiğimiz yıllara oranla gerekli puanları daha erken topladı. Galatasaray da iyi puanlar toplayarak geldi. 12 maçımız daha var ve biz şampiyonluk için gerekli puanları toplayacağımıza inanıyoruz. Herkes gerekli tedbir ve önlemleri aldı. Oyuncumuz, teknik kadromuz, bizler ve taraftarımız bu durumun bilincindeyiz. Bizler art arda 3. şampiyonluğu yaşayacağımıza inanıyoruz. Bu sevinci camiamıza yaşatacağız.”

Pankart ve küfürlü tezahürata da değinen Özdemir, “Stadımızda beğenmediğimiz şeyleri savunan bir yapımız bulunmamaktadır. Stadımızda yaşanan küfre diğer tribünlerin tepki göstermesi ve bu sesleri ıslıkla bastırmaları ne kadar büyük bir aşama kaydedildiğinin göstergesidir.” diye konuştu.

Nihat Özdemir, yapılan hakem hatalarının Fenerbahçe lehineymiş gibi gösterilmesi ile ilgili olarak ise “Rakiplerimizin ortaya attığı ve bizim önümüzün kesilmesi için sarf edilen sözler ve tutumlardır.” dedi.



Cevapla