Sony "Telefon" Fare

Teknolojide ki son gelişmeler...
Cevapla
Kullanıcı avatarı
xkursatxanaratx
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye
Mesajlar: 190
Kayıt: 06 Ara 2005 [ 13:07 ]

Sony "Telefon" Fare

Mesaj gönderen xkursatxanaratx »

Sony firması tarafından geliştirilen yeni Fare oldukça ilgi çekici. Özellikle artan internet bağlantı hızları ile birlikte eskiden oldukça zor gerçekleştirilebilen "Sesli Sohbet" giderek yaygınlaşmaya başladı. Günümüzde en çok kullanılan programların başında da SkyPe gelmekte, bu programı kullanarak çok kaliteli görüşmeler yapmanız mümkün. Ancak özellikle bilgisayarınızda tümleşik bir mikrofon yoksa, bu konuşmalar esnasında mutlaka yanınızda harici bir mikrofon ve kaliteli bir ses için kulaklık bulundurmanız gerekiyor.
Resim
SkyPe'nin artan şöhreti ile ve yadsınamaz işlevselliği ile birlikde donanım üreticileri de artık SkyPe veya onun adıyla özdeşleşmiş VOIP ile haberleşen sistemlerin kullanımını kolaylaştıracak ürünler geliştirmekte. Bunlardan birisi de Sony firması tarafıdan şimdilik sadece Japonya'da satışa sunulan VN-CX1 model numaralı Fare.
Resim
Sony VN-CX1, ilk bakışta tekerlekli bir Fare'den farksız ancak açıldığı zaman, üzerinde bulunan mikrofon ve hoparlör sayesinde bir cep telefonundan farksız gibi görünüyor. USB2.0 arabirimi ile bilgisayara bağlanan cihaz çağrı geldiği zaman üzerinde bulunan LED'i ve bir uyarı tonu ile kullanıcıyı uyarmakta. Bundan sonra yapmanız gereken herzamanki gibi telefonun, yani Fare'nin kapağını açıp konuşmaya başlamak ve konuşma bittiğinde de kapatmak, Fare'yi kapattığınız zaman otomatik olarak çağrıyı sonlandırmakta.
ResimCevapla