Bir 'tık'la Mars'a yolculuk!!

İnternetle ilgili sorunlarınız, aradıklarınız...
Cevapla
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici
Mesajlar: 6101
Kayıt: 21 Kas 2005 [ 23:54 ]

Bir 'tık'la Mars'a yolculuk!!

Mesaj gönderen VSaBaH »

Resim

Bir 'tık'la Mars'a yolculuk!!

İnternetin en büyük arama motoru Google, Dünya ve Ay’dan sonra da Mars’ın yüzeyini internet taşıyor.

NASA arasındaki anlaşma uyarınca, Google Mars Odyssey ve Mars Global Surveyor uzay araçlarından gelen fotoğrafları arama motoruna entegre ediyor. Kullanıcılar, uydulardan gelen görüntülerde interaktif olarak Mars yüzeyinde gezinti yapabilecek.

Kızıl Gezegen’in üç farklı haritası yapıldı. Bunlardan biri yükseltileri gösteriyor, ikincisi siyah-beyaz ve üçüncüsü ise soğuk bölgeleri koyu, sıcak bölgeleri açık renkli gösteren kızılötesi haritası.

NASA UZMANLARI GÖZÜYLE
Kullanıcılar bu haritalara ‘zoom’ yaparak, yüzey üzerindeki dağ, tepe, kanyon, dere yatağı gibi detayları NASA bilim insanlarının gördüğü şekliyle görebilecek. Haritalar ayrıca NASA’nın ikiz robotları Spirit ve Opportunity’nin de yerlerini gösteriyor.

Arizona Eyalet Üniversitesi ile işbirliği içinde gerçekleştirilen projede, Mars görüntüleri gerekli olduğu hallerde uydulardan ulaştığı şekilde güncellenecek.

Kızıl Gezegen’in fotoğrafları şimdiye dek internette çeşitli mecralarda bulunabiliyordu. Ancak, Google’ın yeni internet sitesi sayesinde uzay meraklısı kullanıcılar Mars fotoğraflarını kendi istedikleri gibi inceleyebilecek.

Sitye girmek için tıklayınız; LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!


 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...


Resim

Kullanıcı avatarı
forumkurdu
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Mesajlar: 92
Kayıt: 19 May 2018 [ 23:12 ]

Mesaj gönderen forumkurdu »

sağol pAylaşım içinnnn :slm: =D> :hoba:

Cevapla