Minik Yıldız Basınla Tanıştı

Bütün Beşiktaşlılar buraya....
Cevapla
Siyah_Beyaz
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili
Mesajlar: 1424
Kayıt: 22 Kas 2005 [ 12:52 ]

Minik Yıldız Basınla Tanıştı

Mesaj gönderen Siyah_Beyaz »

Minik Futbol Takımımız’da forma giyen ve ortaya koyduğu performansla geleceğin yıldızı olarak gösterilen Muhammet Demirci, bugün basın önüne çıktı. Oynadığı futbolla bir anda Türkiye’nin gündemine yerleşen Muhammet, “Ronaldinho ve Sergen Yalçın’ı örnek alıyorum” diye konuştu.
Futbol Altyapı Komitesi Başkanımız Sinan Vardar, Gaziosmanpaşa Gençlerbirliği Spor Kulübü Başkanı Seyit Ateş ve Muhammet Demirci, Fulya Şan Ökten Tesisleri’nde basın toplantısı düzenledi.

Sinan Vardar, Muhammet'in Türk ve dünya futbolu için ümit vaat eden yetenekli bir futbolcu olduğunu belirterek, ''Muhammet henüz 11 yaşında. Bundan sonra kendisini bekleyen uzun bir yol var. Muhammet'i küçük bir yavru gibi muhafaza etmeliyiz. Yönetim olarak kendisine çok büyük özen göstereceğiz'' diye konuştu. Muhammet'in ileride büyük bir yıldız olacağını ifade eden Vardar, ''Muhammet büyük bir değer. Profesyonelliği için ilk adımı atacağız. Önümüzdeki günlerde bu konuda çalışmalarımız olacak. Öncelikle Muhammet'in geleceğini garanti altına almalıyız. Onu kısa bir süre sonra (A) takımda izleyeceğimize inanıyorum'' dedi.

Muhammet'in manevi babası Seyit Ateş ise minik yıldızın bir varoş çocuğu olduğunu belirterek, ''Varoşlardan iyi futbolcular çıkıyor. Muhammet'i 4 yıl önce bir sosyal faaliyet sırasında tanıdım. 27 yıldır başkanlığını yaptığım Gaziosmanpaşa Gençlerbirliği Spor Kulübü’ne getirdim. Daha sonra da Beşiktaş'ta lisans çıkardık'' şeklinde konuştu. Muhammet'in dünya starı olacağına inandıklarını ifade eden Ateş, Fenerbahçe ve Galatasaray kulüplerinin de minik futbolcuyu istediklerini belirterek, ''Yönetimle cuma günü bir araya gelerek, sözleşme konusunu görüşeceğiz'' dedi.

Seyit Ateş, Muhammet'in gördüğü ilgiden dolayı şımarmayacağını ve minik yıldızla yakından ilgilendiklerini belirterek, ''Bilimsel olarak çalışıyoruz. Çapa Tıp Fakültesi Spor Ana Bilim Dalı'nda bir heyet sürekli bilimsel testler yapıyor. 5 yıl sonra Muhammet'i BJK İnönü Stadı'nda şov yaparken göreceğiz'' dedi.

Muhammet ise kendisine kimi örnek aldığı sorusuna, ''Dünyada Ronaldinho, Türkiye'de ise Sergen'i örnek alıyorum'' yanıtını verirken, 4 yıldır futbol oynadığını söyledi. 11 yaşındaki futbolcu daha sonra futbol topuyla sahada basın mensuplarına şov yaptı.Cevapla