Gurme Gazeteciliği

Fenerbahçeliler burası sizin
Cevapla
Kullanıcı avatarı
evren
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili
Mesajlar: 222
Kayıt: 22 Kas 2005 [ 12:53 ]

Gurme Gazeteciliği

Mesaj gönderen evren »

ResimBugün Sabah Gazetesi’nde Oğuz Yörük imzasıyla yayınlanan “En Zoru bu yıl” başlığını taşıyan haberde, Galatasaray Spor Kulübü’nün 4 sezonluk rekoruna atıfta bulunarak yakın çevreme “En zoru bu sene. G.Saray da yarışa iyi asıldı. Bu sezonu şampiyon bitirebilirsek rekorun geleceğinden şüphem yok” ve “Amaç artık Edirne’nin de ötesinde başarılara ulaşmak. Hele bir de 100. yılda Avrupa’dan bir kupa gelirse o zaman ekmek kadayıfı kaymaklı olacak” dediğim yönünde demeçlere yer verilmiştir.

“Yakın çevresi, dediği öğrenildi, kulübe yakın kaynaklar”ı bahane ederek, her nedense bilgi kaynaklarını hiçbir zaman açıklama zahmetinde bulunmayan ve masa başında hazırlanan bu hayali haberlerle foto muhabirlerinin isimlerini hazırlanan haberlerin altına yerleştiren Sabah gazetesi bugün yayınladığı bu haberle de bir ilke imza atmıştır.

Fenerbahçe Spor Kulübü başkanı olarak benim, hiç bir dönem ağzıma almadığım “Kupa gelirse, o zaman ekmek kadayıfı kaymaklı olacak” benzetmesi ise adı geçen gazetenin spor gazeteciliğini, gurme gazeteciliği ile karıştırdığının bir göstergesidir.

100. Yıl için her zaman verdiğim başarı demeçleri, bir başka kulübün geçmiş başarılarını egale etmek veya geçmek adına yapılmış olmaktan öte Fenerbahçe Spor Kulübü kendisiyle yarışmaktadır. Bu yönde yapılan yatırımlar, her şubemizden gelecek başarılarla sadece bu yıl değil, bundan sonraki yıllarda da başarıyla taçlanacaktır.

Aziz Yıldırım
Fenerbahçe Spor Kulübü BaşkanıCevapla