Başkanımız'dan Açıklama

Bütün Beşiktaşlılar buraya....
Cevapla
Siyah_Beyaz
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili
Mesajlar: 1424
Kayıt: 22 Kas 2005 [ 12:52 ]

Başkanımız'dan Açıklama

Mesaj gönderen Siyah_Beyaz »

Başkanımız Sayın Yıldırım Demirören’in bugün Fenerbahçe Spor Kulübü’nün yaptığı açıklamaya yanıtıdır:
“Fenerbahçe Spor Kulübü, yabancı oyuncu sayısında istedikleri kararın çıkmaması nedeniyle, spor kamuoyunda yine kavga ortamı yaratma çabasına girmiştir. Fenerbahçe Spor Kulübü’nün artık tüm kamuoyunun sıkıldığı bu ortamı yaratmasına ve Türk Futbolu’nu idare etme çabasına izin vermeyeceğiz.

Bütün kamuoyunun bildiği gibi Beşiktaş Jimnastik Kulübü olarak; konunun en başından bu yana 6 yabancı sınırlamasını desteklediğimizi, Türk Futbolu’nun, Türk futbolcusunun geleceği açısından yabancı sayısının artırılmasına karşı olduğumuzu hatta alt yapılardan yetişen 2 futbolcunun A Takım’da oynama zorunluluğu getirilmesi isteğimizi defalarca ifade ettik.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Sayın Haluk Ulusoy’la veya herhangi bir kulüp başkanı ile bu konu hakkında hiç biraraya gelmediğim gibi; Sayın Ulusoy’u Türk Futbolu hakkında en iyi kararları vereceğini bildiğimiz için destekledik.

Düşündüğümüz gibi Sayın Haluk Ulusoy, Türk Futbolu adına en iyi kararı vermiştir ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü olarak biz de bu kararı sonuna kadar destekliyoruz.

Bugün yayımlanan röportajımda, “Size göre kim Şampiyon olur?” sorusu üzerine; Beşiktaş’ın Türkiye Kupası’nı alacağını, Galatasaray’ın Lig Şampiyonu olacağını düşündüğümü belirttim. Galatasaray’ın Şampiyonluğunu istemem; Fenerbahçe’nin menfaati olan her konuda kavga ortamı yaratarak, Türk Futbolu’na zarar vermesinden kaynaklanmaktadır.

Bu sözlerimi de çarpıtan Fenerbahçe Spor Kulübü’ne, Turkcell Süper Lig’in 33. haftasında oynayacağımız Galatasaray derbisi ile ilgili olarak, Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün, Fenerbahçe olmadığını hatırlatmak isterim.

Fenerbahçe Spor Kulübü, derbi maçımız ile ilgili olarak kendisine ait olan tarzı, mantığı ve siyaseti ifade etmiştir. Beşiktaş Camiası olarak, Fenerbahçe’ye asıl cevabımızı derbi maçta, Beşiktaşlı duruşumuz ile vereceğimizi tüm kamuouyuna bildiririm.

Ayrıca; “Dil, çürük dişin etrafında dolaşır” atasözünden yola çıkarak, bizim için Fenerbahçe neyse Galatasaray’ın da aynı olduğunu hatırlatırım.

Açıklamalarında “Hukuki Sorumluluğun Takipçisi Olacağız” ifadesini kullanan Fenerbahçe Spor Kulübü’ne, “takip” senaryolarını kendi geçmişleri için kullanmalarını tavsiye ederim.


Kamuoyunun bilgilerine saygılarımla sunarım,”

Yıldırım Demirören
Beşiktaş JK Yönetim Kurulu BaşkanıCevapla