Sony'den iPod'a rakip yeni MP3 çalar ; Network WALKMAN NW-HD

Teknolojide ki son gelişmeler...
Cevapla
Kullanıcı avatarı
sıfır
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye
Mesajlar: 2292
Kayıt: 23 Kas 2005 [ 20:20 ]

Sony'den iPod'a rakip yeni MP3 çalar ; Network WALKMAN NW-HD

Mesaj gönderen sıfır »

Şu sıralar MP3 çalar piyasasında bir hareketlenme söz konusu. Sony, Toshiba, Samsung gibi elektronik devi bir çok firma iPod'un yakaladığı başarıdan sonra, kendi geliştirdikleri içerisinde sabit disk bulunan, büyük ekranlı ve hafif MP3 çalarları yavaş yavaş piyasaya sürmeye başladılar. Bu ürünlerden en çok dikkat çeken Walkman'in yaratıcı olan Sony'nin MP3 çalar serisiydi.

Sony bu sefer daha önce çıkarttığı 320x240 yüksek çözünürlük LCD ekrana sahip 20 GB diskli HMP-A1 veya daha önceki benzer modellerden farklı olarak direk iPod'u hedef alan ve aynı tasarıma sahip NW-HD5 özellikle pil ömrü ve hafifliği ile rakibine göre bariz üstünlükler içeriyor. Dünya genelinde dağıtımına başlanan üründe 20 GB sabit disk bulunmakta ve 40 saate kadar (Sony'nin geliştirdiği 48kbps ATRAC3Plus formatı ile) pil ömrü ile rakibi iPod'a göre bariz bir üstünlük sağlamış durumda zira bu değer iPod'da 12 saat. Cihaz hem MP3 dosyalarını hemde ATRAC3Plus formatındaki dosyaları çalabilmekte.

Resim

Ürün aynı zamanda ağırlığı ilede rakibinden üstün ağırlığı 127 gram (iPod 158 gram, iPod mini 102 gram,iPod Photo 167 ile 181,5 gram arası). Ayrıca "follow turn" özelliği ile içerisinde barındırdığı G-Sensor teknolojisi cihazın nasıl konumlandırıldığını anlayıp ekranı yatay veya dikey konumlandırabiliyor. Böylece cihazı nasıl rahat ediyorsanız o şekilde kullanabiliyorsunuz. Ayrıca yedi (7) satırlık büyük ekranıda menüler arasında gezinmeyi ve parça seçmeyi kolaylaştırıyor. Cihazın boyutları 59.9 x 89.3 x 14.5mm, iPod minide ise bu değerler 50.8 x 91.44 x 12.7mm ürün her ne kadar özellikleri ile iPod'a kafa tutsada boyutları iPod mini kadar.

Ürün kırmızı, siyah ve gümüş olmak üzere üç (3) renk seçeneğine sahip. Ayrıca limitli sayıda üretilecek 30 GB lık versiyonda piyasada olacak. 376$ lık fiyatı ile rakibi iPod'a göre 20$ lık bir fiyat avantajınıda barındıran Sony'nin yeni Network Walkman'i NW-HD5, oldukça yüksek şarj ömrü, hafif yapısı follow turn gibi yaratıcı özellikleri ile Sony, NW-HD5 ile iPod'un karşısına gerçekten güçlü bir rakipçıkartmış olacak.

Resim

Fakat bir gerçek varki Apple'ın iPod ile yakaladığı başarısı sadece kaliteli ve yüksek kapasiteli bir MP3 çalıcı üretmesinde değil, zira iTunes isimli online müzik alımı yapılabilen ve parça başına 1$ gibi düşük bir ücret ödeyerek istediğiniz şekilde karışık albümler yapabileceğiniz sistem aynı zamandada iPodlar ile mükemmel bir entegrasyon içerisinde. Şu sıralar genel fikir iPod'un başarısının arkasındaki en büyük nedenin iTunes olduğu konusunda.

Sony, ürünle birlikte birde SonicStage 3.1 yazılımını kullanıcıya vermekte. Yazılım CD'den yada MP3 gibi dosyalardan ATRAC3Plus formatına dosya dönüştürme işlemi için kullanılabildiği gibi ayrıca iTunes'da olduğu gibi online müzik marketlere bağlantı sağlayarak sevdiğiniz albümleri oturduğunuz yerden satın almanızı ve cihazınıza yüklemenizi sağlıyor. Sony'nin kendine ait müzik şirketi olması belki bu konuda biraz daha avantajlı olmasını sağlayabilir bunu zaman gösterecek tabi.


BENCE İPOD BU PİYASADA TEK
işte bir ipod resmi bu benim en çok sevdiğim modeli U2 (yabancı deil U2 grubu için yapıldı arkasında U2 üyelerinin imzaları war)

LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!Kullanıcı avatarı
Golge
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye
Mesajlar: 105
Kayıt: 03 Ara 2005 [ 17:20 ]

Mesaj gönderen Golge »

daha çok t-mac modeli olmuş

Kullanıcı avatarı
sıfır
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye
Mesajlar: 2292
Kayıt: 23 Kas 2005 [ 20:20 ]

Mesaj gönderen sıfır »

Golge yazdı:daha çok t-mac modeli olmuş

ne alakası war???

Cevapla