"Tigana'nın Sözleri Beni Etkiledi"

Bütün Beşiktaşlılar buraya....
Cevapla
Siyah_Beyaz
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili
Mesajlar: 1424
Kayıt: 22 Kas 2005 [ 12:52 ]

"Tigana'nın Sözleri Beni Etkiledi"

Mesaj gönderen Siyah_Beyaz »

Yeni transferimiz Fahri Tatan, Siyah-Beyaz formamızı ilk kez giydi ve internet sitemize çok özel açıklamalarda bulundu. Tatan, Teknik Direktörümüz Jean Tigana’nın kendisiyle yaptığı konuşmadan çok etkilendiğini ve bu formayla tarihe geçecek başarılar yakalamak istediğini söyledi.
BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde gerçekleştirdiğimiz röportajda Fahri Tatan, ilk kez Beşiktaşımız’ın formasını giymenin heyecanını yaşıyordu. “Şu anda benden daha mutlu bir insan olduğunu sanmıyorum” diyerek sözlerine başlayan Tatan, “Büyük bir hayalimi gerçekleştirdim. Tabii ki hedefler yeni başlıyor, önümde çok zorlu bir dönemin olduğunu düşünüyorum, çünkü çok çalışmam gerekiyor. Başarıyı elde edebilmek için kendimi buna hazır görüyorum” dedi.
“Tarihe Geçecek Başarılar İstiyorum”

“Hedefim Beşiktaş formasını sürekli giymek, bütün maçlarda oynamak ve aynı zamanda A Milli Takım’da oynamak. Tabii her futbolcunun böyle bir hedefi vardır. Ben, bu forma altında sadece oynamakla kalmayıp, çok başarılar elde etmek istiyorum, tarihe geçecek başarılar... Bu bir takım oyunu, inşallah takım halinde bunu gerçekleştiririz.”

“Tigana’nın Sözleri Beni Etkiledi”

“Öncelikle Beşiktaş’ın kendime uygun bir takım olduğunu düşünüyorum. Hocamız Jean Tigana’yla bir görüşme yaptım ve ondan sonra kesin kararımı verdim. Düşünceleri bana çok olumlu geldi. Tıpkı benim gibi düşünüyordu. Hocam da burada başarılı olabileceğimi düşünüyor, ben de. Futbolla ilgili futbolcuya nasıl davranılması gerektiği ile ilgili, çalışmayla ilgili bir sürü şey anlattı. Başarılı olmam için neler yapmam gerektiğini söyledi. Bu konuşmaları beni etkiledi.”

“Tecrübe Sahibiyim”

“Yaşım genç olmasına rağmen tecrübe sahibi olduğumu düşünüyorum. Çünkü ben çok küçük yaştan beri futbolun içindeyim. 5 yaşından beri bana ne olacaksın dediklerinde futbolcu olacağım diyordum. O yüzden her şeye çok erken atıldım, çok erken yaşta bazı başarıları yakaladım. Başarı derken 14 yaşında 3. ligde 27 maç oynamak çok kolay birşey değil. Sürekli 13-14 yaşından beri 23 yaşıma kadar çok fazla sayıda maç oynadım, hem Milli Takım’da olsun hem oynadığım kulüplerde olsun. Bunun bana çok büyük bir getirisi var. İnşallah bundan sonra daha da iyi olacak. Bundan 4-5 ay önce önümde giymediğim bir tek A Milli Takım forması kalmıştı. Bir kere giymek nasip oldu. Ben o formayı daha çok giymek istiyorum, bunun için elimden gelen her şeyi yapıyorum. Çok çalışıyorum. İnşallah ileride A Milli Takım’ın değişmez oyuncusu olurum. ”

“Kendimi Oyuna Çok Fazla Kaptırıyorum”

“Dışarıdan gözüktüğü gibi değilim. Sahaya girdiğim zaman sivil yaşantımdaki her şeyi unutabiliyorum, kendimi oyuna çok fazla kaptırıyorum. Aslında rakibe, hakeme karşı hiçbir zaman agresif bir yapım yoktur. Ama topa karşı çok agresif oynadığımdan “çok sert oynuyor” deniliyor benim için. Daha doğrusu çok sinirli deniliyor. Hiç öyle bir şey yok. Sadece oyun içinde sert oynamayı seviyorum, ikili mücadeleleri kazanmayı çok seviyorum. Sahada genelde hem rakibin oyununu bozmayı seviyorum. hem top dağıtmayı, oyun kurmayı, zaman zaman orta sahadan gelip sürpriz gol atmayı da çok seviyorum. Böyle bir oyun yapım var.”

“Beşiktaş’ın İnanılmaz Bir Taraftarı Var”

“Rizespor ile BJK İnönü Stadın’da çıktığım maçlarda Beşiktaş taraftarı beni çok etkilerdi. Daha önce Fenerbahçe’deyken de İnönü Stadı’nda maç yapmıştım. Gerçekten inanılmaz bir seyirci kitlesi var. Gerçekten olumlu yönde takımlarını çok iyi destekliyorlar. Taraftarlarla beraber çok güzel günlerin beni beklediğini düşünüyorum. Çünkü bir futbolcunun arkasında taraftarın olması artı bir motivasyon, performansımı daha da yükselteceğini düşünüyorum.”

“Başarılı Olmaya Geldim”

“Ben çok büyük hedefleri olan bir futbolcuyum. Kesinlikle Beşiktaş formasını giyeceğim günü sabırsızlıkla bekliyorum. O formayı giydiğim gün, benim için her şey yeni başlayacak. 23 yaşında sonra başka bir hayatım başlıyor. Buraya gelene kadar çok çalıştım, bundan sonra 2-3 kat daha fazla çalışacağımı biliyorum. Buraya başarılı olmaya geldim. Bu saatten sonra gelecek için konuşmayıp herkesi beni görüp izleyeceğini bekliyorum. 14 yaşından beri annem, babam ve 2 ablam burada hep beraber ailece yaşıyoruz."Cevapla