Kulübümüz'den Açıklama

Bütün Beşiktaşlılar buraya....
Cevapla
Siyah_Beyaz
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili
Mesajlar: 1424
Kayıt: 22 Kas 2005 [ 12:52 ]

Kulübümüz'den Açıklama

Mesaj gönderen Siyah_Beyaz »

Erkek Basketbol Takımımız’ın Efes Pilsen ile oynayacağı play-off yarı final serisi son karşılaşması öncesinde yaşananlar ile ilgili Kulübümüz’ün açıklamasıdır.

Efes Pilsen ile oynayacağımız yarı finalin son maçı öncesinde dün yaşananlar, maalesef Türk Basketbolu’na büyük darbe vurmuştur.

Büyük bir ciddiyetsizlik örneği ile maçın saati tamamen Efes Pilsen Spor Kulübü’nün isteği ile maçtan bir gün önce defalarca değiştirilmiştir. Yaklaşık her saat başı Valiliğe ve Emniyet’e maç saati ile ilgili çeşitli kereler değişiklik yazıları yazılmıştır. Takımımız, bu sabah yapması gereken antrenmanını defalarca değiştirmiş, sonunda iptal etmek zorunda kalmıştır. Merkez Hakem Kurulu’na, başkanına, baskı yapılarak maçın hakemi değiştirilmiştir.

Bütün seri boyunca tüm biletler bilet gişelerinden iki gün önceden satışa sunulmasına rağmen, Efes Pilsen Kulübü, karmaşa yaratan davranışlarını bu konuda da tekrarlayarak, sporun ve centilmenliğin kurallarına aykırı olarak ayırdığı 8.000 bileti Biletix’te satışa sunmamıştır. Her toplantıda bahsedilen basketbolda seyirci patlaması ve gişe gelirleri; kısaca basketbolun değeri böyle mi artırılacaktır ?

Dün gün boyu maçı 20:00’de vereceğini tekrarlayan NTV Kurumu, bu büyük kaostan dolayı maçın yayınlanıp yayınlanmayacağını bilememektedir. Basketbol liginin yarı finalinin, final maçına gösterilen bu tutum anlaşılır gibi değildir. Yarı final serisini yine Efes Pilsen’in isteklerine uygun olarak erken başlatan Türkiye Basketbol Federasyonu, yayıncı kuruluşun naklen veremeyeceğini belirttiği Salı gününe maç koyup, maçın milyonlarca basketbolsevere ulaşmasına nasıl engel olduysa, bugün de yayın saatlerini defalarca değiştirerek kaos yaratmış ve asli görevi olan basketbolu geliştirmek yerine geri gitmesine neden olmuştur.

Maalesef sadece Efes Pilsen’in her dediğini yerine getiren, ne üzücüdür ki, yarı finaller boyunca dört takım ve yayıncı kuruluş ile bir kez bile yan yana gelerek fikir alışverişi yapma beraberliği göstermeyen bir federasyon tarafından yönetilmekteyiz. Dün yaşananların, basketbolun oynandığı ve sevildiği hiçbir ülkede böylesine karmaşa içinde yaşanabileceğine inanmıyoruz.

Biz 103 yıllık onurlu tarihi olan, basketbolu ciddiye alıp yatırım yapan, Türkiye’nin en modern salonunu gençliğe armağan eden ve milyonlarca taraftarı olan bir spor kulübüyüz. Bu işin takipçisi olacağımızı belirtip, kendilerine sonsuz güvendiğimiz Takımımız ile sahada hakkımızı alacağımıza yürekten inanıyoruz.

BEŞİKTAŞ JKCevapla