Alpay'dan Haber Var

Anadolu takımları, Şampiyonlar Ligi,UEFA Kupası hakkında da bilgiler bulabilirsiniz...
Cevapla
Kullanıcı avatarı
evren
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili
Mesajlar: 222
Kayıt: 22 Kas 2005 [ 12:53 ]

Alpay'dan Haber Var

Mesaj gönderen evren »

Resim

"ALPAY'IN ŞİDDETE EĞİLİMİ VAR"


Milli futbolcu Alpay Özalan'ın oynadığı FC Köln takımının teknik direktörü Uwe Rapolder, Alpay'ın jest ve mimiklerinin, kendisinin şiddet eğilimli olduğunu gösterdiğini söyledi.

Rapolder, Kölner Express gazetesine yaptığı açıklamada, Alpay'ın neden olduğu olayların bir futbolcu tarafından belki bir kez yapılabileceğini, ancak her zaman yapılamayacağını belirtti. Rapolder, "Bu, takım ruhuna aykırı bir davranıştır. Türkiye'nin Dünya Şampiyonası'ndan elenmesi Alpay'ın moralini bozdu" diye konuştu.

Kulüp menajeri Anreas Rettig ise Alpay'ın takımdan kovulmadığını, ancak kendisine iş hukuku gereği bazı yaptırımlar uygulayacaklarını söyledi.

Alpay'ın dün idmana katılmadığı, kendisi ile röportaj yapmak isteyen RTL televizyonu muhabirini itelediği ve muhabirin parmağının Alpay'ın otomobilinin kapısına sıkıştığı bildirildi.

Hamburger SV'li oyuncu Daniel van Buyten ise aynı gazeteye yaptığı açıklamada, Alpay'ın devre arasında, daha sonra dirsek attığı Guy Demel'i soyunma kabininin girişinde beklediği ve kafasına vurarak hakaret ettiğini ileri sürdü.

Bild gazetesi, Alpay'ın 6 ila 8 maçta oynamama cezası almasının, FC Köln formasını bir daha hiçbir zaman giymemesinin de mümkün olduğunu yazdı.

Alpay, Bild'e yaptığı açıklamada, "Kalbimle oynuyorum. Onun için bir Rambo'yum" dedi.

Spor dergisi Kicker'de, Alpay hakkında yayınlanan bir haberde, bu futbolcu hakkında medyada oluşturulan imajın gerçekleri tam olarak yansıtmadığı görüşüne yer verildi. Alpay'ın FC Köln takımında sevilen bir kişi olduğu, Japon kulübü Urawa'daki eski teknik direktörü Guido Buchwald'ın da Alpay'ın örnek bir profesyonel olduğunu söylediği belirtildi.

Alpay'ın 1996 Avrupa Şampiyonası'nda gole giden Hırvat futbolcuyu faul ile durdurmadığı için "Fair Play" ödülü aldığı hatırlatılan haberde, bu hareketinden dolayı Türk medyası tarafından "vatan haini" olarak lanse edildiği ifade edildi.

05.12.2005 15:29:24Cevapla