Otobüsde internet

Teknolojide ki son gelişmeler...
Cevapla
Kullanıcı avatarı
emre
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye
Mesajlar: 115
Kayıt: 22 Kas 2005 [ 00:31 ]

Otobüsde internet

Mesaj gönderen emre »

Varan ve Ulusoy Seyahat Firmaları İstanbul-Ankara-İzmir seferi yapan otobüslere kurdukları sistemle yolcularına kesintisiz internet erişimi sağlıyor. Yolcular herhangi bir ücret ödemeksizin seyahat boyunca dizüstü bilgisayarlarıyla internetten yararlanabiliyor.


Resim

Varan ve Ulusoy firmalarının İstanbul-Ankara-İzmir seferi yapan otobüslerinde kurulan ve GPRS erişimini destekleyen sistemle artık yolcular taşınabilir bilgisayarları ile kablosuz yerel ağ (w-lan) üzerinden internete bağlanabiliyor.Turkcell’in GPRS erişim hizmeti sayesinde kesintisiz Internet bağlantısı sağlayan sistem yolculuk güvenliği bakımından hiçbir risk taşımıyor. Sistemden yararlanmak için abonelik koşulu gerekmediği gibi kullanıcı tarafından şimdilik herhangi bir ücret de ödenmiyor.Mevcut durumda Ankara-İstanbul-İzmir seferi yapan araçlarda kullanılan sistemin en kısa sürede yaygınlaştırılması planlanıyor.Sistem, otobüsün içindeki modem cihazının Turkcell’in GPRS şebekesinden aldığı sinyalleri otobüsün içine Wi-Fi sinyali olarak dağıtması şeklinde çalışıyor. Bu sayede yolcular yol boyunca Wi-Fi destekli dizüstü veya el bilgisayarlarıyla rahatça internete bağlanabilecek ve online yolculuk keyfini kesintisiz olarak yaşayacaklar.

20.12.2005 - 10:35:28Kullanıcı avatarı
ŞeVKo
Aktif Üye
Aktif Üye
Mesajlar: 42
Kayıt: 23 Kas 2005 [ 09:40 ]

Mesaj gönderen ŞeVKo »

bence bu çok güzel bir uygulama olur Varan ve Ulusoy Seyahat Firmaları kalitelerini ortaya koydular ve eminim bu uygulama diğer firmalarda da kalite artışına sebeb olur.merak ettiğim konu ise acaba bu sistemlerin olduğu otobüsler diğerlerine göre daha mı pahallı olur?

Kullanıcı avatarı
MeLo
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili
Mesajlar: 341
Kayıt: 22 Kas 2005 [ 10:05 ]

Mesaj gönderen MeLo »

Sadece bikaç özellik.....
*Royal Class'ların İtalyan derisi koltuklarının her birinde bulunan genişletilmiş masalar ve ikili koltukların arasına yerleştirilmiş konsollar, size daha rahat yemek yeme ve rahatsız edilmeme lüksünü sağlıyor

*Normal otobuslerde koltuk genişliği 53cm,ulusoyda 63cm....

*Otobüslerimizde kahvaltı, yiyecek ve içecek ikramı açık büfe olup, çevreye olan saygımızdan dolayı ikram malzemelerinde de büyük oranda dönüşümlü kaplar kullanılmaktadır.

Cevapla