Yabancıya onay çıktı

Anadolu takımları, Şampiyonlar Ligi,UEFA Kupası hakkında da bilgiler bulabilirsiniz...
Cevapla
Siyah_Beyaz
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili
Mesajlar: 1424
Kayıt: 22 Kas 2005 [ 12:52 ]

Yabancıya onay çıktı

Mesaj gönderen Siyah_Beyaz »

Milli Takımlar Başsorumlusu Fatih Terim'in çağrısıyla dün Türk futboluna yön veren Süper Lig ekiplerinin teknik adamları Antalya Sera Otel'de bir araya geldi. Fatih Terim ve yardımcılarının ev sahipliği yaptığı toplantıya Vestel Manisaspor ile Antalya'da olmasına karşın Ersun Yanal gelmedi. Ayrıca Vahid Halilhodziç, Eric Gerets ve Nurullah Sağlam da toplantıda yoktu. Toplantıda yabancı sayısı konusunda fikir birliği oluşturuldu. Fatih Terim ve toplantıya katılan diğer teknik direktörler, yabancı oyuncu sayısının artması, ancak her takımın ilk 11'inde oynayacak yabancı sayısına sınırlama getirilmesi görüşünde birleştiler.

Ulusoy Kararı Doğru

Fatih Terim şunları söyledi: "Türk futbolu için katı kurallarımız yok. Yasakları sevmem. AB'ye hazırlandığımız şu günlerde, yabancılara yasak kelimesini zaten hoş bulmuyorum. Ama bir takımın Türkiye Ligi'nde bir maça 9 yabancıyla çıkması da hoş olmaz. O zaman Türk oyuncularının önü kapanacaktır. Belli bir sınırlamayla ayar yapabiliriz. Önümüzdeki günlerde belki de bu akşam oturup bir durum değerlendirmesi yapacağız. Bu konu ile ilgili merci federasyondur. Biz geniş bir rapor halinde yeni seçilecek yönetimin önüne sunacağız..." Terim, Ulusoy'un ve yüksekokul bitirmeyenlerin federasyon başkanı olmaması kararının bozulmasıyla ilgili olarak da "Zaten demokratik değildi. Yeni karar doğru" dediKullanıcı avatarı
xkursatxanaratx
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye
Mesajlar: 190
Kayıt: 06 Ara 2005 [ 13:07 ]

Mesaj gönderen xkursatxanaratx »

Bence yabancı uygulamasının mutlaka olması gerekir.Çünkü bu hem altyapıdan yetişen futbolcular için hemnde milli takımımız için gerekli.Yoksa yabancılardan oluşmuş bir lige nasıl Türkiye ligi diyebiliriz.
En son xkursatxanaratx tarafından 01 Şub 2006 [ 15:23 ] tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici
Mesajlar: 6101
Kayıt: 21 Kas 2005 [ 23:54 ]

Mesaj gönderen VSaBaH »

Bence de yabancı sınırı kesinlikle olmalı , çünkü eğer yabancı sınırı olmazsa alt yapıdan oyuncu yetiştirmenin bir anlamı kalmaz parası olan kazanır 5 yabancı iyi!!!
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...


Resim

Cevapla